Václav Malinský míří do cíle dobročinné Cesty pro Emičku

12.7.2017, 17:41 // Rubrika: Zaostřeno na cestách
Cestovatel Václav Malinský a jeho Cesta pro Emičku
Foto: Václav Malinský

Cestovatel Václav Malinský je na cestě po hranicích bývalého Československa už 92 dní (proč se na tuto cestu vydal jsme psali v tomto článku). V nohách už má neskutečných 3 376 kilometrů. Do cíle mu již tedy chybí 624 kilometrů.

Po celou dobu Vašek na cestách šíří příběh malé Emičky, která má již od narození dětskou mozkovou obrnu. Je na vozíčku, ale její intelekt není nijak poškozený, takže dokonce normálně chodí do školy, ale ve specializovaném centru. Díky intenzivní léčbě a rehabilitacím je velká šance na zlepšení.

„V cílový den bych to chtěl vzít přes zámeček Pohansko, kam budete mít možnost všichni dorazit a přivítat se mnou. Pak bychom mohli všichni společně i s Emičkou vše završit společnou chůzí do Břeclavi,“ píše cestovatel Vašek na své facebookové stránce kde každý den přidává příspěvky a fotografie z cesty.

Momentálně je dle informací od Václava Malinského na sbírkovém účtě cca 113 tisíc korun. Přispět malé Emičce můžete stále i Vy na účet 2700501868/2010 (variabilní symbol 111).

ZaostřenoVM.com - mediální partner akce

Autor: Matěj Měrtl


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla