Házená: hodnocení mladší dorostenci sezóna 2016-2017

3.7.2017, 22:21 // Rubrika: Sport
Velkomeziříčští házenkáři
Mladší dorostenci 2016-2017 | Foto: Jaroslav Hugo

Družstvo mladších dorostenců udělalo opět za rok kus práce a posun dopředu. Družstvo jsme celé posunuli z loňských starších žáků, ke kterým přibyli dva hráči věkově druhým rokem mladší dorostenci a již hráli i za starší dorost (Buchta, Babáček) a v průběhu se i zapojovali mladší kluci Kuřátko, Krčál a navrátilec Marek. Osu družstva tvořili čtyři hráči věkově ještě starší žáci a čtyři hráči prvním rokem mladší dorostenci. Věkově starší žáci ještě hráli Žákovskou Ligu a Ligu Vysočiny za družstvo starších žáků. Věkově již mladší dorostenci hostovali do Dolní Cerekve, tak aby jejich vytížení bylo co nejefektivnější.

V 2. lize Morava Jih jsme obsadili po podzimní části páté místo. Herní projev se odvíjel od tréninku, který byl zaměřený především na útočné činnosti. To se i odrazilo na herním pojetí a byli jsme po „podzimu“ druzí v počtu nastřílených branek. Obrana ale zaostávala. V útočných činnostech jsme se zaměřili kromě individuálních činností také na kombinace dvojic – obrácené a jednouché kříže a spolupráci spojek s pivotem. Dále se kluci učili dlouhý kříž a přesilovkovou kombinaci. Dále zdokonalovali útočnou kombinaci v rychlém přechodu do útoku, kterou již měli zažitou z loňského roku.

V zimní přestávce jsme se zaměřili kromě kondice a posilovny, kterou většina hráčů absolvovala pravidelně před každým úterním a čtvrtečním tréninkem, na zlepšení obranných činností. Zlepšili jsme systémové nedostatky v obranném systému 1-2-3, především zajišťování a rychlost pohybu při přesouvání v obraně.

Zimní příprava vyvrcholila dvěma přípravnými turnaji, které jsme vyhráli (turnaj ve Vršovicích a domácí turnaj VELMEZ Cup). I proto jsme byli v očekávání, zda se nám podaří přehrát soupeře z čela 2. ligy. Bohužel i přes velmi slušný výkon po většinu utkání proti Bohunicím jsme neuspěli (velké množství technických chyb, znamenalo, že jsme se porazili sami). Pak jakoby tým spadl do útlumu. Vyhráli jsme povinná utkání v Hustopečích a doma s Újezdem, ale nedokázali jsme přehrát dobře hrající Sokolnice. Už to vypadalo, že jsme nedokázali udělat patřičný progres. Na závěr sezóny se ale podařilo porazit po velmi dobrém výkonu první Telnici, která dosud neprohrála. Především hráči zvládli utkání jak v obraně, tak po taktické stránce, navíc celé utkání odchytal Tomáš Krčál (jeho první celé utkání za dorost). Herně vyspělejší výkon přičítáme i odehraným utkáním na PRAGUE HANDBALL CUPU 2017, kde jsme odehráli velmi dobrá utkání a turnaj byl velmi přínosný, i když to tak výsledkově nevypadalo.

Na závěr sezóny jsme absolvovali Polanka Cup 2017, kde kluci prokázali, že na obraně jsme opravdu zapracovali a i přes trošku smolné 5. místo kluci i trenéři odjížděli spokojeni.

Co se týká herního projevu, začíná mít tým systémový herní projev, ale jsme ještě na začátku, občas nás tak jako v loňském roce zlobila psychika v kritických momentech utkání, ale jde vidět zlepšení. Kluci chtějí vyhrávat. Při kratším časovém úseku (na turnajích) jsou schopni dát do výkonu maximum než při 60. min zápase. Plyne to i z šíře kádru, který není tak široký jak bychom potřebovali.

Co se týká tréninkové morálky, trénovalo se 3x týdně na což byli kluci zvykli a nebyl s tím problém.

Kluci jsou i lepší tým, než byli v loňském roce i proto chceme tuto partu zachovat a celé družstvo posunout do staršího dorostu. Druhý důvod je herní progres, protože budou hrát kvalitnější utkání proti starším klukům a mají na to. První rok bude sice velmi těžký, ale další tři roky budou kluci hrát prim ve starším dorostu, pokud budou trénovat a snažit se jak doposud.

V následující sezóně budou dorostenci hrát 2. ligu starších dorostenců Morava, která bude čítat 15 týmů. Dorostence tak čeká čtrnáct náročných utkání na jaře a na podzim. Tým zůstane stejný, přibude do brány František Kratochvíl a Tomáš Krčál. Roman Juhoš, který nyní byl brankářskou jedničkou bude třetí brankář a bude především hrát. Družstvo bude mít celkem 13 hráčů, což není moc, ale věříme, že to kluci zvládnou. Tři hráči – Svoboda, Fiala a Kavka se budou házené věnovat na „profi“ úrovni v centru talentované mládeže v Zubří. Pro nás to znamená, že zápasy budou ještě náročnější, když se budou zápasy křížit. Pro ostatní hráče to ale znamená větší vytížení a větší zodpovědnost za výkon týmu.

Realizační tým bude fungovat ve složení trenéři Petr Kavka st. a Ladislav Šidlo, vedoucí družstva bude Pavel Svoboda.

Příprava dorostencům začíná 1. srpna 2017, 7. srpna odjíždějí na týdenní soustředění do Dolní Cerekve. Následují přípravná utkání s dorostenci Zubří, kteří budou ve Velkém Meziříčí na soustředění. Herní přípravu zakončí dorost turnajem v Žeravicích. Sezóna začíná v sobotu 9. září v 15 hodin utkáním proti Tatranu Litovel.

Cíle na příští sezónu, vyhlásíme před soutěží. Nyní najedeme na dvouletý cyklus, který bychom mohli zakončit výhrou v soutěži. Samozřejmě bude záležet na klucích, jak moc budou na sobě pracovat.

Hráli: Roman Juhoš, Tomáš Krčál – Dominik Buchta, Kamil Babáček, Vojtěch Svoboda, Štěpán Fiala, Petr Kavka, Dominik Šroler, Alex Cerkal, Jan Hnízdil, Aleš Marek, Jakub Benda, Alex Kuřátko, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Tabulka 2. liga mladší dorostenci Morava Jih

 

družstvo

Z

V

R

P

skóre

B

1

TJ Sokol Telnice

16

15

0

1

624 : 418

30

2

SKKP Handball Brno

16

13

0

3

530 : 406

26

3

Tatran Bohunice

16

13

0

3

582 : 465

26

4

TJ Sokol Sokolnice

16

9

0

7

556 : 464

18

5

TJ Sokol Velké Meziříčí

16

8

1

7

570 : 554

17

6

TJ Sokol Újezd u Brna

16

6

1

9

533 : 550

13

7

Legata Hustopeče

16

4

1

11

451 : 550

9

8

TJ Sokol Juliánov

16

2

1

13

433 : 586

5

9

TJ Sokol Nové Bránice

16

0

0

16

330 : 616

0

Autor: Ladislav Šidlo
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla