Dorostenci a žáci zakončili sezónu POLANKA CUPEM

24.6.2017, 11:15 // Rubrika: Sport
TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Polančan

Mladší dorostenci na tradičním posezónním turnaji v Polance nad Odrou, shodně jako loni, akorát ve vyšší kategorii obsadili páté místo i když semifinále bylo nadosah. To se rozhodlo prakticky prvním utkáním proti Ostravě. Po většinu utkání jsme vedli, v závěru jsme ztráceli a nakonec se obě družstva rozešla smírnou remízou. V dalších utkáních jsme přehráli Zbrojovku Vsetín a slovenské družstvo Sokol Cífer „A“. Patřičnou lekci dostali kluci od více mistra republik KH Kopřivnice, kdy jsme se soupeřem vysoko prohráli a právě díky horšímu skóre jsme v základní skupině skončili za Ostravou. Kluci si tak zahráli o konečné páté místo proti Lesaně Zubří, kterou díky dobré obraně včele s brankářem vysoko přehráli.

Kluci předváděli pohlednou házenou, poměrně dobře bránili a snažili se celé utkání hrát v tempu. Turnaj si patřičně užili, což splnilo účel. Trochu nás mrzelo, že nám uniklo semifinále a možnost hrát v nedělním finálovém dni, který skýtá fantastickou sportovní atmosféru. Nicméně předvedené výkony a opět herní vzestup nás těšil a udělali jsme tak pěknou tečku za dobrou sezónou.

Výsledky:

VM – Sokol Ostrava  14:14
VM – KH Zbrojovka Vsetín  17:12
VM –  TJ Sokol Cífer „A“  15:10
VM – KH Kopřivnice   9:20

O páté místo

VM – Lesana Zubří  25:15

Sestava a branky: Roman Juhoš – Vojtěch Svoboda, Petr Kavka, Alex Cerkal, Štěpán Fiala, Jakub Benda, Dominik Buchta, Jan Hnízdil, Aleš Marek, Alex Kuřátko, trenéři Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Svoboda

Pořadí turnaje: 1. KH Kopřivnice 2. HC TJ Náchod, 3. Sokol Ostrava, 4. SKH Polanka nad Odrou, 5. TJ Sokol Velké Meziříčí, 6. Lesana Zubří, 7. Sokol Cífer „A“, 8. Sokol Cífer „B“, 9. Zbrojovka Vsetín, 10. Handball Club Ostrava.

Mladší žáci odcestovali na turnaj v 15 hráčích, kteří se nahlásili ze všech tří našich družstev mladších žáků. Hlavním úkolem trenéra Pavla Strašáka bylo tedy, aby si kluci všichni dostatečně zahráli a turnaj si patřičně užili. V prvním utkání se kluci proti Ostravě zastřelovali, kdy neproměnili deset vyložených šancí a prohráli o dvě branky. V následujících utkání kluci prohráli vyšším rozdílem proti pozdějším finalistům Zlínu a Kopřivnici. V závěrečném pátečním utkání jsme opět smolně podlehli Náchodu a to o jedinou branku. V posledním utkání ve skupině kluci zdolali družstvo Hrabůvky vysokým rozdílem. Ve skupině o umístění pak sice po pozdním příchodu na hřiště, ale poradili si, s družstvy Čadci a Karviné. Kluci se umístili na 17. místě z 21 účastníků. Výsledek ale nebyl rozhodující, důležité že si kluci dobře zahráli a prožili společně tři zábavné dny, které zakončili finálovým dnem a společným exhibičním utkáním s dorostenci.

Hráli: Radovan Škoda, Petr Zezula, David Slabý, Pavel Kotouček, David Dřímal, Jakub Strýček, Tomáš Rosa, Lukáš Deraha, Radek navrátil, Martin Chalupa, Jakub Mach a Jakub Russ, trenér Pavel Strašák, vedoucí družstva František Kratochvíl.

Autor: Ladislav Šidlo, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla