AKTUALIZOVÁNO: Mezi Stráneckou Zhoří a Velkým Meziříčí se stala vážná dopravní nehoda

16.6.2017, 18:58 // Rubrika: Krimi
Nehoda Lavičky 2017
Foto: Dagmar Oliver

Na silnici II/602 mezi Stráneckou Zhoří a Velkým Meziříčí v místě odbočky na Lavičky se stala vážná dopravní nehoda dvou osobních automobilů.

Aktualizace 16. 6. 2017 v 20:07 hod.: Před půl sedmou večer přijali policisté operačního odboru oznámení o dopravní nehodě, ke které došlo na Žďársku. Na silnici druhé třídy číslo 602 mezi Velkým Meziříčím a obcí Stránecká Zhoř se střetla dvě vozidla. Při dopravní nehodě utrpěl jeden z účastníků těžká zranění, kterým na místě podlehl. Dalších pět osob bylo se zraněním transportováno do nemocnice.

Ihned po přijetí oznámení vyjela na místo zdravotnická záchranná služba, hasiči i policisté a okamžitě po příjezdu na místo začali s poskytováním pomoci.

V současné době policisté na místě provádějí šetření. Příčinu a okolnosti tragické nehody zjišťují.

Aktualizace 17. 6. 2017 v 10:25 hod.: Dvaatřicetiletý řidič vozidla Hyundai utrpěl při dopravní nehodě velmi těžká zranění, kterým na místě podlehl. V automobilu s ním cestovala ještě žena a malé dítě, oba utrpěly zranění. Další čtyři osoby byly zraněny ve vozidle značky BMW, jednalo se o jednadvacetiletého řidiče a tři spolujedoucí, dvě mladé ženy a třicetiletého muže. Všem šesti zraněným byla při dopravní nehodě způsobena vážná zranění a museli být letecky nebo vozidly zdravotnické záchranné služby transportováni do nemocnic v Brně a Třebíči.

Na základě dosavadního prověřování policisté zjistili, že řidič vozidla BMW jel po silnici ve směru od Velkého Meziříčí k obci Stránecká Zhoř. V místě mezi křižovatkami k obcím Lavičky a Kochánov přejel s automobilem při předjíždění kolony vozidel do protisměru a došlo ke střetu s protijedoucím automobilem Hyundai Tucson. Obě vozidla byla po střetu odhozena mimo komunikaci.

Policisté místo tragické dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. Obě vozidla byla za účelem znaleckého zkoumání zajištěna. U řidiče automobilu BMW byl nařízen odběr krve za účelem zjištění, zda nebyl pod vlivem alkoholu nebo návykových látek. Na základě šetření policisté zjistili, že jednadvacetiletý muž řídil vozidlo BMW, i když mu byl letos v dubnu řidičský průkaz zadržen.

Prověřování tragické dopravní nehody převzali žďárští kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti. Případ a veškeré jeho okolnosti kriminalisté v současné době prověřují.


Místo nehody

Autor: Matěj Měrtl a por. Bc. Jana Kroutilová, PČR
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla