V Jihlavě proběhne promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky

7.6.2017, 19:56 // Rubrika: Bude se dít
Ilustrační foto: Pixabay

Promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky určený pro širokou veřejnost – to je jedna z akcí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, která se bude konat v Jihlavě v červnu u příležitosti Dne Policie České republiky.

Všechny milovníky hudby potěší promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, který se uskuteční ve čtvrtek 15. června 2017 od 14.30 hodin v Parku Gustava Mahlera na ulici Benešova v Jihlavě. Záštitu nad koncertem převzali hejtman Kraje Vysočina MUDr. Jiří Běhounek a primátor statutárního města Jihlavy PaedDr. Ing. Rudolf Chloupek. Vstup na koncert je pro všechny zdarma.

Hudba Hradní stráže a Policie České republiky je velké hudební těleso, které déle než sedmdesát let vysoce profesionálně reprezentuje českou hudební kulturu, a to nejen doma, ale i v zahraničí. Svým vznikem v roce 1945 orchestr navázal na bohatou tradici vojenských, policejních i četnických hudeb z období první československé republiky. Šlo totiž o hudební tělesa, která byla vždy neoddělitelnou součástí naší hudební kultury a zároveň ukázkou hudební vyspělosti národa. Mezi prvořadé povinnosti Hudby Hradní stráže a Policie České republiky patří zajištění hudebního doprovodu při všech státních ceremoniích na Pražském hradě, především státních návštěv a nástupních audiencí velvyslanců. Orchestr je také významným kulturním reprezentantem Policie České republiky a zároveň plní veškeré služební úkoly vyplývající z tohoto postavení. V rámci koncertu v Jihlavě zazní nejen slavné světové melodie z policejních a kriminálních filmů a seriálů, ale posluchači se mohou těšit na některé populární melodie od známých českých i světových autorů.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla