Házenkářští mladší žáci ovládli malé finále Ligy Vysočiny

6.6.2017, 15:25 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Do letošní sezóny mladších žáků se na Vysočině přihlásilo celkem 12 týmů, které byly rozděleny na dvě skupiny po šesti mužstvech. Naše týmy Velké Meziříčí A a Velké Meziříčí B byly nalosovány do skupiny Východ, mužstvo Velké Meziříčí C, které je převážně tvořeno z minižáků, bylo ve skupině Západ. Z každé skupiny postupovaly do jarních bojů první 3 týmy do hlavního finále a zbylá družstva se utkala v malém finále o Pohár předsedy KSHV.

Mladší žáci C v podzimních zápasech předváděli až překvapivě velmi dobré výkony a skončili na třetím místě, ale protože je opravdu většina hráčů o dva roky mladší než většina jejich soupeřů, tak jsme se rozhodli kluky přesunout do výkonnostně slabší skupiny. Tato sezóna byla vlastně pro většinu kluků taková příprava na velkou házenou.

Na jaře se tedy naši borci utkávali s celky TJ Dolní Cerekev, Sokol Nové Veselí B, Sokol Žďár n. Sáz, Sokol Chrudim, 1. HC Pardubice a Jiskra Havlíčkův Brod B. Z dvaceti utkání kluci slavili celkem 16x vítězství a pouze čtyřikrát odcházeli poraženi. Před posledním turnajovým kolem, kdy má náš celek volno, tak mohou naši hráči slavit vítězství v malém finále. Všem hráčům, kteří během roku za tento tým nastoupili, moc gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci města Velké Meziříčí.

Výsledky posledního turnaje:

Velké Meziříčí – TJ Dolní Cerekev  13:11
Velké Meziříčí – 1. HC Pardubice  14:8
Velké Meziříčí – Sokol Nové Veselí B  12:8
Velké Meziříčí – Sokol Žďár n. Sáz  14:6

Trenér: Pavel Strašák

Autor: Petr Kaštan, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla