Sedm ohňostrojů – osm ohňostrojných týmů. Začal STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS

3.6.2017, 23:13 // Rubrika: Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay

Od 26. května do 25. června se v Brně uskuteční jubilejní dvacátý mezinárodní soutěžní festival ohňostrojů STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS.

Pro dvacáté jubileum je připraveno sedm velkolepých ohňostrojů – úvodní a závěrečná nesoutěžní show v centru Brna nad hradem Špilberkem a pět ohňostrojů v hlavní soutěži na hladině Brněnské přehrady. Brněnský festival se tak v roce 2017 zařadil mezi největší ohňostrojné akce v Evropě i ve světě. Na festival přijíždí ohňostrůjci z Rakouska, Německa, společné týmy Švýcarska s Čínou, ohňostrůjci ze Španělska a jako vždy také dva domácí české týmy. Všichni účastníci v soutěži jsou vybráni z vítězů a nejvyšších ocenění některé z velkých světových přehlídek v předchozích třech letech.

Program soutěžních ohňostrojů

sobota 3. 6. / 22:30
IGNIS BRUNENSIS TEAM Česko

středa 7. 6. / 22:30
PYROVISION Rakousko

sobota 10. 6. / 22:30
IP INNOVATIVE PYROTECHNIK Německo

středa 14. 6. / 22:30
SUGYP Švýcarsko & JIN YI FIREWORKS Čína

sobota 17. 6. / 22:30
PIROTECNIA RICARDO CABALLER Španělsko

Všechny veřejné výhledové plochy na ohňostroje jsou pro diváky zdarma. Na Brněnské přehradě je také jako každoročně vybudována komfortní placená zóna – ozvučená tribuna k sezení s kapacitou 600 míst. Předprodej vstupenek na tribunu pro veřejnost a organizované skupiny probíhá online na www.ticbrno.cz a v novém infocentru na Panenské ul.

Autor: pořadatelé STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla