FC Velké Meziříčí odchází z posledního domácího zápasu bez bodů

29.5.2017, 23:23 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

V posledním domácím zápase se chtěli hráči rozloučit s diváky dobrým výkonem, ale to se jim příliš nepodařilo. Spousta individuálních chyb a přístup některých opor v prvním poločase moc radosti domácím fanouškům nepřineslo.

V 1. min našel Petr Dolejš ve vápně Pavla Simra, ten míč zpracoval, ale k zakončení se nedostal. V 5. min vystřelil zpoza vápna Fall, bránu těsně minul. V 6. min dostali hosté míč před bránu na osamoceného Frimmela, který prostřelil Patrika Čermáka 1:0. V 7. min prošel do vápna Petr Dolejš, nikoho ze svých spoluhráčů však nenašel. V 8. min zahrozili opět hosté, když po centru Frimmela hlavičkoval Demeter do břevna. Ve 12. min rozehráli domácí přímý kop na Dolejše, ten našel před bránou Edu Smejkala, který hlavou usměrnil míč za záda Rychetského 1:1. Ve 13. min našel Zezula ve vápně volného Machálka, jeho střela šle těsně vedle domácí brány. V 15. min se dostal za obranu Machálek, zastavil ho čistý skluz Jakuba Čermáka. V 18. min střelu Zezuly zblokovala domácí obrana na rohový kop, ten rozehrál Krška, nebezpečný centr poslal do bezpečí Honza Šimáček. Ve 21. min pronikl do vápna Robin Demeter, jeho povedenou střelu vytlačil Rychetský na rohový kop, ten rozehrál Petr Dolejš, ve vápně našel Miloše Kriegsmanna, ten poslal míč hlavou vedle brány. Ve 30. min se ve vápně uvolnil Petr Dolejš, bránu však přestřelil. Ve 33. min zastavil nedovoleně na hranici vápna Jarda Krejčí pronikajícího Kršku a z nařízeného pokutového kopu upravil Král na 1:2. Ve 39. min centroval Robin Demeter do vápna, hostující obránce stáhl Edu Smejkala, ale píšťalka hlavního zůstala tichá. Ve 42. min našel P. Demeter ve vápně Frimmela, který se hlavou nemýlil 1:3. V Poslední minutě prvního poločasu poslali hosté centr do vápna, míč špatně odkopl Honza Minařík, po něm Jarda Krejčí a tak se dostal ke střele P. Demeter, střelu k tyči vyrazil Patrik Čermák k volnému Machálkovi, který pohotově míč dostal do domácí brány 1:4.

Do druhého poločasu vstoupili domácí bez nevýrazného Pavla Simra, se snahou se porvat o výsledek. Ve 49. min poslal Petr Dolejš míč do vápna, Rychetský míč vyrazil k Jakubovi Čermákovi, ten hledal Robina Demetera, jeho pokus nůžkami mezi tyče nemířil. V 51. min rozehrál roh Petr Dolejš, odražený míč se dostal K Robinovi Demeterovi, jeho střela šla vedle Rychetského brány. Snahu domácích zastavila 57. min, kdy Jarda Krejčí fauloval a po druhé ŽK musel předčasně do kabin. Přímý kop poslal Krška vedle domácí brány. V 60. min se po přihrávce Kršky ocitl ve vápně Pospíšil, jeho střelu Patrik Čermák vyrazil. V 66. min vykřesal jiskřičku naděje Robin Demeter, když jej ve vápně fauloval Bednář a sám proměnil pokutový kop 2:4. Bohužel v 68. min trefil rukou Petr Dolejš protihráče do obličeje a musel také předčasně do sprch. Od této chvíle se hrálo již na jednu bránu, a i když se hosté snažili své vedení navýšit, jejich lehkovážnost a domácí bojovnost jim to nedovolili.

Vyjádření trenéra Smejkala: Je pro mě obrovským zklamáním přístup našich hráčů k dnešnímu utkání, které bude mít pro mnohé klubovou dohru. Našim fanouškům se za náš výkon hluboce omlouvám.

FC Velké Meziříčí – SK Líšeň 2:4 (1:4)

Střelci: 12. Smejkal, 67. Demeter (pk) – 6. a 42. Frimmel, 33. Král (pk), 45. Machálek
Rozhodčí: Vostrejž, Buček, Hanáková
FC VM: Čermák P. – Čermák J., Šimáček, Kriegsmann, Krejčí, – Dolejš, Smejkal, Šuta, Minařík (76. Bouček), Demeter R. – Simr (46. Pokorný) na lavičce Berka, Kruba, trenér Smejkal
SK Líšeň: Rychetský – Král, Bednář (66. Minařík), Krška, Michálek (72. Daněk), Pospíšil, Zezula, Ovsepjan (87. Matoušek), Demeter P., Fall, Frimmel, na lavičce Boglarský, trenér Machálek
ŽK: 23. a 57. Krejčí, 45. Demeter – 26. Krška
ČK: 57. Krejčí, 68. Dolejš