Sigma Olomouc nadělila Velkému Meziříčí dva góly

21.5.2017, 16:12 // Rubrika: Sport
Foto: Libor Smejkal

Domácí zahrozili poprvé ve 4. min, kdy nebezpečný centr Baly odhlavičkoval Honza Šimáček. V 6. min přiklepl Petr Dolejš míč Jardovi Krejčímu, jeho střelu z úhlu vytlačil Reichl na rohový kop. Ten rozehrál Robin Demeter na Edu Smejkala, který hlavou domácí bránu minul. V 8. min odcentroval Michal Bouček, na míč si naskočil Patrik Mucha, s jeho hlavičkou si golman domácích poradil. V 9. min pronikl po křídle Robin Demeter, před bránou spoluhráče nenašel. V 11. min špatně rozehrál míč ve středu hřiště Miloš Kriegsmann, soupeř podnikl rychlý brejk, na jehož konci byl Ambrozek, který přesnou střelou překonal Rosťu Krubu 1:0. Ve 13. min našel Honza Šimáček nabíhajícího Robina Demetera, jeho střelu z úhlu vyrazil Reichl na rohový kop. Ten rozehrál Robin Demeter, obrana míč odvrátila na hranici velkého vápna, kde se k němu dostal Jarda Krejčí, bránu však vysoko přestřelil. V 16. min po hlavičce Látala zachytil Rosťa Kruba míč před Vichtou. V 21. min podnikli domácí rychlý protiútok, Ambrozek hledal před bránou Yunise, tomu chyběl kousek k zakončení. Ve 23. min našel Petr Dolejš před bránou Patrika Muchu, ten centr zpracoval a v poslední chvíli mu ukopl míč Kotouč. Ve 30. min našel Surzyn před bránou Yunise a ten hlavou trefil míč přesně 2:0. Ve 40. min nebezpečně centroval Surzyn, Rosťa Kruba míč odvrátil na rohový kop. Ve 43. min odcentroval Vichta, Yunis míč tečoval vedle brány hostů.

Druhý poločas začali lépe domácí hráči. V 51. min našel Surzyn před bránou Yunise, ten ve skluzu bránu těsně minul. V 53. min nebezpečně vystřelil Látal, Rosťa Kruba jeho střelu vyrazil. V 57. min rozehrál přímý kop Demeter, jeho přetažený centr nikdo ze spoluhráčů nezachytil. V 62. min po přímém kopu nebezpečně hlavičkoval Yunis, Rosťa Kruba si s jeho zakončením poradil. V 64. min našel Robin Demeter nabíhajícího Petra Dolejše, ten před bránou Lukáše Lišku, ten prováhal zakončení a následnou střelu obrana zblokovala na rohový kop. V 80. min našel Rosťa Kruba z rozehrávky Danise, ten však jeho chybu nepotrestal. V 88. min ztratil ve středu hřiště míč Petr Dolejš, hosté rychle zaútočili, střela Danise šla těsně vedle. I když ve druhém poločase hosté hru vyrovnali, pozorná domácí defenzíva jim mnoho příležitosti k zakončení neumožnila.

Vyjádření trenéra Smejkala: V dnešním utkání jsme sice byli domácímu týmu vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme se opět nevyvarovali hrubé chyby v defenzivě a obdrželi rychle první gól. V další části utkání našim hráčům nechyběla snaha a bojovnost, na hrotu útoku statečně bojoval Patrik Mucha ale zkušenost chybějícího Pavla Mezlíka a Pavla Simra nahradit nedokázal.

Sigma Olomouc – FC Velké Meziříčí 2:0 (2:0) 

Střelci: 11. Ambrozek, 30. Yunis
Rozhodčí: Denev, Hájek, Sedláček
Sigma B: Reichl – Surzyn, Kotouč, Seibert – Antl (85. Richter), Ambrozek, Štěrba, Bala, Vichta (69. Antwi), Látal – Yunis (80. Danis), na lavičce Neuer, Schmidt, Vychodil, Skýva, trenér Chromý
FC VM: Kruba – Bouček, Šimáček, Kriegsmann, Krejčí (69. Čermák J.), – Dolejš, Smejkal, Šuta, Pokorný (83. Nevoral), Demeter – Mucha (66. Liška), na lavičce Čermák P., trenér Smejkal
ŽK: 41. Štěrba, 68. Kotouč, 76. Látal – 29. Mucha, 32. Smejkal, 54. Bouček, 76. Pokorný
Počet diváků: 55
Nejlepší hráči: Ambrozek, Kotouč – Smejkal

Více fotografií z utkání naleznete zde.

Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla