Dopravní nehoda si vyžádala dvě zranění

21.5.2017, 15:57 // Rubrika: Krimi
Na místě kde se stala nehoda zůstal vyvrácený strom | Foto: Matěj Měrtl
Na místě kde se stala nehoda zůstal vyvrácený strom | Foto: Matěj Měrtl

Policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou vyjížděli v pátek 19. května krátce po půl třetí odpoledne vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala na silnici II/602 mezi obcemi Stránecká Zhoř a Velké Meziříčí.

Šestašedesátiletý řidič s osobním vozidlem Škoda Felicia při odbočování vlevo a vyjíždění z místa ležícího mimo pozemní komunikaci na silnici II/602 zřejmě přehlédl nákladní soupravu tvořenou tahačem a návěsem. Tato nákladní souprava projížděla po silnici II/ 602 ve směru od obce Stránecká Zhoř a jela směrem na Velké Meziříčí. Došlo ke střetu obou vozidel.

Při střetu vozidel řidič s nákladním vozidlem dostal smyk, při kterém vyjel mimo komunikaci vlevo do travnatého silničního příkopu, kde se souprava převrátila na bok. Osobní vozidlo Škoda Felicia bylo po střetu  odhozeno mimo komunikaci do travnatého silničního příkopu.

Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče, který byl z místa dopravní nehody letecky transportován do nemocnice v Brně. Dále při dopravní nehodě došlo ke zranění řidiče nákladního vozidla, který byl z místa převezen do nemocnice v Jihlavě. Na místo vyjeli policisté, kteří z důvodu neprůjezdnosti místa museli usměrňovat dopravu. Policisté provedli na místě dopravní nehody u obou řidičů dechové zkoušky s negativními výsledky.

Při nehodě vznikla celková škoda přesahující částku 170 000 korun. Další okolnosti dopravní nehody vyšetřují žďárští dopravní policisté.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla