Mladší žáci získali pohár za druhé místo v Lize Vysočiny

20.5.2017, 14:04 // Rubrika: Sport
Foto: Marie Kaštanová

V sobotu 13. května se odehrál v naší hale poslední turnaj finálové skupiny Ligy Vysočiny mladších žáků.

A družstvo již mělo pouze teoretickou šanci na vítězství v soutěži. Nicméně souboj o druhou příčku mezi námi a kluky z Nového Veselí sliboval napínavou podívanou. Nám se však turnaj vydařil na výbornou a po rozpačitém prvním zápase proti našemu B týmu se kluci rozehráli k výtečnému výkonu hlavně v obraně a celý turnaj dokázali vyhrát. Jediný bod jsme ztratili s vítězem Ligy Vysočiny celkem Havlíčkova Brodu. Střelecky se nejvíce prosadil Marek Požár, ale tentokrát je potřeba pochválit celý tým za bojovnost a týmový výkon. Celkově jsme tak obsadili v Lize Vysočiny druhé místo a o celkové vítězství nás připravily ztráty bodů se soupeři, kteří se nakonec umístili až za námi. Nicméně kluky je potřeba pochválit za zlepšení během sezóny a dobrou tréninkovou účast. Určitě je do příštích sezón na čem stavět. První víkend v červnu nás ještě čeká Mistrovství České Republiky házenkářskeho desetiboje kam jsme se probojovali z krajské kvalifikace. 

B družstvo odehrálo opět velmi povedený turnaj, kdy dokonce dokázalo porazit vedoucí tým z Havlíčkova Brodu. Potěšitelné je, že i v ostatních zápasech hrálo vyrovnaná utkání a kluci si vysloužili pochvalu nejen od nás, ale i od ostatních trenérů. Hra je založena na dobré osobní obraně a střelbě velmi dobře fyzicky disponovaných spojek. Střelecky se dařilo Filipu Čížkovi. Velkou devízou tohoto týmu je, že se dokáží střelecky prosadit téměř všichni hráči což v této kategorii nebývá vždy pravidlem.

Naše C družstvo, které je složeno převážně z minižáků, a jestě je jeden turnaj čeká, stále bojuje o celkové vítězství ve skupině o 6.-12. místo takzvaném poháru předsedy krajského svazu házené.

Výsledky:

VelMez A – VelMez B 13:12 (6:6)
VelMez A – Ledeč n. Sázavou 13:8 (8:2)
VelMez A – Nové Veselí A 7:5 (4:3)
VelMez A – Havlíčkův Brod A 9:9 (3:3)
VelMez B – Nové Veselí A 4:9 (3:4)
VelMez B – Havlíčkův Brod A 11:6 (3:4)
VelMez B – Ledeč n. Sázavou 9:10 (7:4)

Hráli:

VelMez A – Deraha Lukáš, Požár Marek, Požár Jaroslav, Chalupa Martin, Mach Jakub, Russ Jakub,  Navrátil Radek, Strýček Jakub, Rosa Tomáš, Rosa Benjamin, Čermák Jiří.

VelMez B – Kučera Tomáš, Požár Adam,  Škoda Radovan, Slabý David, Švihálek Filip, Kotouček Pavel, Řezáč Tobias, Zezula Petr, Čížek Filip, Čížek Adam, Kocourek Radim,

Trenéři Stoklasa David, Živčic Pavol.

Konečná tabulka:

  1. Jiskra Havlíčkův Brod A – 32 bodů
  2. TJ Sokol Velké Meziříčí A – 28 bodů
  3. TJ Sokol Nové Veselí A – 22 bodů
  4. Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – 15 bodů
  5. TJ Sokol Velké Meziříčí B – 3 body

Poděkování patří rodičům za pěknou kulisu při utkáních, rozhodčím, zapisovatelům, Báře za bufet, Marušce za fotky, Laďovi, zdravotníkům, zkrátka všem kteří se podíleli na bezprolémovém průběhu domácích turnajů Ligy Vysočiny mladších žáků.

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla