Atletická premiéra v II. lize mužů a žen

15.5.2017, 19:30 // Rubrika: Sport

V sobotu 13. května proběhlo v Uherském Hradišti I. kolo II. ligy mužů a žen a atletice, skupina E.

Této soutěže se poprvé v historii účastní i družstvo mužů TJ Sokol Velké Meziříčí. V našem družstvu – v souladu s pravidly atletických soutěží – startují v rozsahu svých disciplín i naši žáci, dorostenci, junioři a také 3 hostující atleti z oddílu TJ Nové Město na Moravě.

Při své premiéře družstvo vybojovalo výborné 6. místo, byly vytvořeny 4 mužské oddílové rekordy (Jakub Havlíček – oštěp a disk, Ladislav Urban – trojskok a štafeta 4×100 ) a jeden dorostenecký (Jakub Kovalčík – 200 m). Další velmi kvalitní výkony byly znehodnoceny silným větrem – především výborných 100 m Martina Veselého, 110 m Ladislava Urbana a 100 m Petry Mackové, která v této soutěži hostuje v dresu Jiskry Otrokovice.

V běhu na 800 m startovali také Věra Podrábská a Petr Vokoun, věkem ještě v žákovské kategorii. Vzhledem k tomu, že nemáme družstvo žen, Věra běžela mimo body. Oba si zaběhli výrazné osobní rekordy a přiblížili se nominaci na Letní olympiádu dětí a mládeže, která se bude konat koncem června v Brně.

Ladislav Urban se ziskem 33 bodů byl nejvíce bodujícím závodníkem celého startovního pole.