Dorostenci porazili lídra soutěže z Telnice

9.5.2017, 12:29 // Rubrika: Sport

Sobota 6. května 2017
2. liga mladší dorost Morava Jih – 16. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Telnice 33:30 (16:16)

Mladším dorostencům se v posledním kole sezóny povedl husarský kousek. Doposud neporaženou Telnici dokázal zdolat o tři branky. Telnice přijela bez svého nejlepšího střelce, našemu týmu chybělo hned několik hráčů základní sestavy, a jelikož jsme měli pouze jednoho hráče na střídání, musel do pole i brankař Roman Juhoš. Celé utkání tak musel odchytat stále zlepšující se Tomáš Krčál, což byla v utkání dorostu jeho premiéra.

Od začátku nic nenasvědčovalo, že by se událo na hřišti nějaké překvapení. Telnice od začátku diktovala tempo a byla efektivnější v zakončení. V 21. minutě za stavu 9:16 jsme změnili obranné rozestavení a k výbornému výkonu se rozchytal Tomáš Krčál. V útoku sázel jednu branku za druhou Kamil Babáček, a když k tomu přidal z rychlého brejku branku Aleš Marek, bylo našlápnuto k překvapení. Do šaten jsme šli za stavu 16:16.

Do druhé půle na nás soupeř vlétl a opět odskočil na rozdíl tří branek. Naše trpělivá a kolektivní hra nesla své ovoce. Na spojce se dokázal prosazovat Petr Kavka a z rychlých brejků přidal důležité branky Dominik Buchta. Ve 48. minutě bylo poprvé srovnáno 25:25. Když jsme potřebovali prostřídat, výborně zaskočil jak na křídle, tak i na spojce Roman Juhoš. Vojta Svoboda výborně dirigoval hru v útoku a i přes značnou únavu hráčů naše hra byla v postupném útoku efektivnější a vypracovali jsme si dvoubrankové vedení. Závěr dorostenci sehráli zkušeně, dvě dohrávky do pivota na Honzu Hnízdila, který se nemýlil, znamenaly velmi cenné vítězství 33:30.

Všichni hráči podali velmi dobrý výkon na hraně svých možností a i přes chyby, které plynuly z únavy, dokázali v kritických chvílích hrát trpělivě a dohrát akce do vyložených šancí. Což jsme se poučili na turnaji v Praze, kde jsme několik zápasů prohráli v závěru.

Sezónu jsme tak zakončili pozitivně, konečné páté místo je to co jsme očekávali i když o stupeň lepší to být určitě mohlo. Dorostence ještě čeká turnaj v Polance nad Odrou, kde se rozloučí s letošní sezónou.

7m-hody 0:0 vyloučení: 0:3

Sled branek: 2:4, 4:9, 7:12, 9:16, 16:16, 17:19, 19:23, 23:24, 27:26, 30:28, 33:30

Sestava a branky: Tomáš Krčál – Kamil Babáček (10), Vojtěch Svoboda (6), Petr Kavka (6), Dominik Buchta (5), Roman Juhoš (2), Jan Hnízdil (3), Aleš Marek (1), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.