Mladší žáci na titul v Lize Vysočiny nedosáhnou

9.5.2017, 12:13 // Rubrika: Sport
Foto: Jaroslav Hugo

Mladší žáci odehráli další dvě kola finálové skupiny Ligy Vysočiny. Nejprve v sobotu 29. dubna v Havlíčkově Brodě a 7. května turnaj pořádal náš oddíl.

Havlíčkův Brod 29. dubna 2017

A družstvo odehrálo povedený turnaj, kdy nestačilo pouze na celek Nového Veselí A. Kluky v zápasech zdobila výborná obrana a týmový výkon, naopak jsme se trápili v postupném útoku a až na zápas s Ledčí nad Sázavou jsme téměř nevyužili rychlý protiútok. V utkání proti vedoucímu týmu Ligy Vysočiny se blýskl v brance Lukáš Deraha. Na křídle velmi dobře zahrál Radek Navrátil.

B družstvo sice prohrálo všechna svoje utkání, ale kluci odehráli dobrý turnaj a prokázali opět zlepšení. O body je připravilo pouze slabší zakončení a nedůrazná obrana. Počet ztracených míčů by také mohl být menší. Velmi dobrý turnaj odehrál Radim Kocourek a Filip Čížek.

Velké Meziříčí 7. května 2017

A družstvo odehrálo svůj asi nejslabší turnaj v Lize Vysočiny a po zásluze prohrálo jak s Ledčí nad Sázavou, tak s již vítězným týmem Ligy Vysočiny z Havlíčkova Brodu. Týmu se tentokrát nedařilo téměř nic. Prostupná obrana v čele s brankářem, neexistující rychlý protiútok, nulová střelba spojek špatná součinnost s pivotem. Jediné za co lze tým pochválit je bojovnost, což tentokrát stačilo jen na naše B družstvo a Nové Veselí. Z týmu herně a střelecky vynikal Radek Navrátil, bojovností ho podpořil Jakub Mach.

Tímto turnajem jsme bohužel vypadli ze hry o celkové prvenství v Lize, nicméně je potřeba se semknout a v posledním turnaji přenést do hry prvky naučené z tréninku a uhájit alespoň druhé místo.

B družstvo posíleno o minižáky odehrálo výtečný turnaj, kdy sice neokusilo pocit vítězství, ale všechny zápasy byly již vyrovnané, neskončily větším rozdílem a kluci ukázali veliké zlepšení a po celý turnaj předváděli líbivou házenou. Jen tak dál. V turnaji se bohužel zranil Vojta Bradáč, tímto mu přejeme brzké uzdravení.

B družstvo obsadí v Lize Vysočiny páté místo, nicméně pro tento tým je již úspěchem samotný postup do finálové skupiny a zlepšující se výkony jsou příslibem pro příští sezónu.

Výsledky Havlíčkův Brod:

VelMez A – VelMez B 13:8 (3:6)
VelMez A – Nové Veselí 5:7 (2:2)
VelMez A – Ledeč nad Sázavou 20:8 (9:2)
VelMez A – Havlíčkův Brod 8:7 (4:3)
VelMez B – Ledeč nad Sázavou 11:14 (6:5)
VelMez B – Havlíčkův Brod 10:15 (4:7)
VelMez B – Nové Veselí 8:15 (3:10)

Výsledky Velké Meziříčí:

VelMez A – VelMez B 13:11 (5:3)
VelMez A – Ledeč nad Sázavou 12:13 (2:6)
VelMez A – Nové Veselí 9:7 (4:3)
VelMez A – Havlíčkův Brod 9:13 (3:5)
VelMez B – Nové Veselí 6:8 (3:3)
VelMez B – Havlíčkův Brod 9:10 (4:5)
VelMez B – Ledeč nad Sázavou 14:17 (7:7)

Hráli:

VelMez A – Lukáš Deraha, Radek Navrátil, Jiří Čermák, Jakub Strýček, Jakub Mach, Marek Požár, Jaroslav Požár, Jakub Russ, Tomáš Rosa, Benjamin Rosa, Martin Chalupa, Filip Čížek, Martin Konvalinka, Lukáš Dobrovolný.

VelMez B – Tomáš Kučera, Filip Švihálek, Matěj Trifanov, Filip Čížek, Adam Čížek, Radim Kocourek, David Dřímal, David Slabý, Adam Požár, Petr Zezula, Radovan Škoda, Martin Konvalinka, Tobias Řezáč, Robin Koudela, Vojtěch Bradáč.

Trenéři David Stoklasa, Pavel Strašák, Pavol Živčic, vedoucí družstva Lenka Požárová.

Autor: David Stoklasa, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla