Házenkářky opět udržely střed prvoligové soutěže

9.5.2017, 11:53 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Velkomeziříčské házenkářky zakončily své letošní působení v první lize žen. Druhá nejvyšší ženská soutěž na našem území byla v letošní sezóně hodně vyrovnaná a o konečném pořadí rozhodoval každý bod. Naše házenkářky jich dokázaly uhrát 18, kdy osmkrát zvítězily, dvakrát remizovaly a desetkrát zakusily porážku. A tento bodový zisk znamená celkovou šestou příčku se skórem 553:581. Ve srovnání s loňským rokem dokázaly udržet stejnou pozici, ale letošní bodový zisk byl o čtyři body nižší.

Letošní jaro bylo ovšem pro naše hráčky jako na houpačce. Přitom vstup do jarní části vyšel hodně dobře. Nejprve jsme porazily tým pražských Vršovic, poté doma remizovaly s Kobylisy, jako jediné porazily na olomoucké palubovce domácí hráčky a doma si jasně poradily s týmem Zlína. Pak ovšem přišla porážka na kunovické palubovce, hodně nepovedené utkání s Otrokovicemi a leadrem soutěže, Hodonína. Ani poslední venkovní utkání proti Havlíčkovu Brodu neznamenalo pro naše barvy dva body. Díky vyrovnanosti soutěže jsme tak před posledníma dvěma zápasy, které se odehrály na naší palubovce, neměly jasnou budoucí příslušnost k první lize žen. A proto jsme se chtěly rozloučit důstojně a před skalními domácími fanoušky odehrát dobré zápasy. V tom prvním, proti HC Plzeň jsme to splnily na výbornou a po skončení zápasu svítilo na ukazateli skóre 25:18. V posledním utkání proti další Plzni, která skončila na druhém místě, jsme braly bod.

Toto utkání bylo odrazem naší jarní části. V utkání jsme vedly, poté jsme zase prohrávaly, poté zase vedly a zase prohrávaly, takže bod za výsledek 30:30 byl spravedlivý. Tento bod se v konečném zúčtování ukázal jako hodně důležitý, protože jinak bychom skončily až na osmém místě. Za sebou jsme nechaly i rivala z kraje, Havlíčkův Brod.

V závěru sezóny jsme se navíc musely obejít bez křídelnice Renaty Škrdlové a spojky Hany Hublové, které trápila různá zranění.

V konečném zúčtování se jistě jedná o dobré umístění. Navíc Iva Závišková získala titul nejlepší střelkyně, kdy soupeřkám vsítila 165 branek! Tímto Ivě gratulujeme. Naší druhou nejlepší střelkyní byla Lucka Zbožínková s 92 góly a v posledním utkání navíc do hostující branky nasázela branek 15!

Nyní hráčky budou nějakou dobu ještě trénovat a poté přijde odpočinek, aby v létě mohly zahájit přípravu na další sezónu.

Na závěr zbývá poděkovat všem hráčkám, které se během dlouhé sezóny zapojily do hry, a to jmenovitě těmto: Marcela Babáčková, Romana Doležalová, Veronika Fialková, Denisa Hladíková, Michaela Homolová, Hana Hublová, Jarmila Chromá, Jana Klusáčková, Eliška Koudelová, Marianna Kušová, Kristýna Necidová, Lenka Pacalová, Jitka Plachetská, Linda Prokopová, Veronika Stará, Diana Svobodová, Veronika Syptáková, Jana Šidlová, Renata Škrdlová, Iva Závišková a Lucie Zbožínková. Velký dík také patří trenérce Radce Matušíkové a vedoucímu družstva panu Stanislavu Tvarůžkovi.

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla