Velké Meziříčí hostilo pátý turnaj Žákovské ligy

1.5.2017, 23:03 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

V pátém kole Žákovské ligy svedlo na turnaj do Velkého Meziříčí kromě domácího celku průběžně nejlepší celky v tabulce HC Zubří, Duklu Prahu A, Talent Škoda JS Plzeň a SKKP Handball Brno.

Naše družstvo v prvním utkání podlehlo jednoznačně favorizovanému Zubří. Kluci odehráli poměrně slušné utkání, ale kvalita soupeře, který aspiruje na titul mistra ČR, se projevila především v obraně a v rychlém přechodu do útoku. V druhém utkání jsme dokázali Plzni vzdorovat pouze deset minut. Soupeř nás přehrával ve všech činnostech. Obě družstva v druhé půli prostřídala a výsledek jasně vyzněl pro Plzeň.

Ve třetím utkání jsme měli „papírově“ jedinou možnost bodovat. Bohužel jako by na kluky dolehla deka z předchozích utkání. Neměli takovou touhu po vítězství jako soupeř a místy působili odevzdaným dojmem. Soupeř již v první půli odskočil na rozdíl čtyř branek a to se nám již nepodařilo smazat. Pozitivní na tomto utkání aspoň bylo, že když byli osobně bráněni naši nejlepší střelci Svoboda s Fialou, dokázali se mladší hráči Kuřátko, Mička a Navrátil prosadit.

V závěrečném utkání kluci sehráli nejlepší utkání na turnaji proti Dukle Praha. Klukům se dařila pěkná kombinační hra i rychlý útok. Bohužel obrana neměla potřebný důraz a soupeř nás přehrál.

Hráči se tak alespoň rozloučili slušným výsledkem, když už se nepodařilo získat žádné body za vítězství. Škoda také, že družstvo nebylo kompletní, především na postu pivota nám kluci chyběli. Kluci ukázali v turnaji zlepšení, které si snad přenesou na závěrečný turnaj ŽL, který absolvují 20. května v Jičíně. Před posledním turnajem se nachází družstvo na 21. místě.

Sestava a branky: Roman Juhoš (4), Tomáš Krčál – Vojtěch Svoboda (30), Štěpán Fiala (25), Alex Cerkal (12), Filip Mička (4), Radek Navrátil (3), Tomáš Kučera (2), Alex Kuřátko (1), Martin Chalupa, Jakub Borkovec, trenéři Petr Kavka, vedoucí družstva Pavel Svoboda.

Výsledky turnaje 5. kola žákovské ligy ve Velkém Meziříčí

VM – HC Zubří     17:33
VM – Handball Brno – Dukla Praha A     16:36
VM – Talent Plzeň – VM     25:9
VM – HC Zubří – Handball Brno     30:20
VM – Dukla Praha A – Talent Plzeň     22:22
VM – VM – Handball Brno     27:33
VM – HC Zubří – Dukla Praha A     26:22
VM – Handball Brno – Talent Plzeň     15:28
VM – Dukla Praha A – VM     32:25
VM – Talent Plzeň – HC Zubří     18:27

Autor: Petr Kavka, TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla