Travesti show, Veselá trojka nebo pálení čarodějnic. Tohle a mnohem více nabídne tento víkend

28.4.2017, 06:00 // Rubrika: Bude se dít
Velké Meziříčí
Foto: Matěj Měrtl

Kam zamířit o posledním prodlouženém víkendu v měsíci duben? Zaostřeno VM Vám přináší výběr těch nejzajímavějších akcí.

Začneme hned v pátek. V 19.30 zavítá opět do velkého sálu v Jupiter clubu Screamer – úspěšná česká travesti skupina. Ta letos slaví 20 let! Více podrobností naleznete zde. Během pátečního večera můžete zavítat do Music clubu Panorama. Zde na Vás čeká našlapaná párty v rámci klubové tour k filmu PIRATES OF THE CARIBBEAN jehož nový díl míří v květnu do kin. Více podrobností zde.

V sobotu můžeme zavítat do házenkářské haly kde proběhne ve 13 hodin prvoligový turnaj velkomeziříčských házenkářek, které se střetnou s HC Plzeň. Večer pak zamíříme na nový snímek „Zahradnictví: Rodinný přítel“. První ze tří nových samostatných snímků legendárního tandemu Hřebejk/Jarchovský představuje melodrama odehrávající se za německé okupace. Promítání začíná v 19.30 hod. a více informací získáte zde.

A máme tady neděli. V tento den zavítá do Velkého Meziříčí známá kapela, Veselá trojka Pavla Kršky. Ta svůj koncert ve velkém sále Jupiter clubu rozjede ve 14 hodin. Více informací hledejte zde. Hlavní nedělní program začne v podvečer a večer. Z neděle na pondělí totiž proběhne Filipojakubská noc. V tuto noc mají údajně zlé síly větší sílu než jindy, proto se zapalují v tuto noc ohně a pálí čarodějnice. Tradiční velkomeziříčské pálení čarodějnic proběhne i letos opět na Fajtově kopci. Sraz je v 17 hodin u Katovny na ulici Pod Strání. Odtud vyjde peší průvod s odsouzenci, čarodějnicemi a ozbrojeným doprovodem. K průvodu se můžete připojit kdekoliv po trase Ostrůvek – Nábřežní – Lipnice – Nad Gymnáziem – Fajtův kopec. Na Fajtově kopci Vás pak čeká vystoupení divadla TAS, ohňová show, soutěže pro děti a netradiční zapálení hranice. A pozor! Kdo přijde v kostýmu, dostane špekáček s pečivem zdarma! Více podrobností naleznete zde.

V pondělí 1. května je státní svátek, první máj. Dle tradic musí být každá žena v tento den políbena pod rozkvetlou třešní, aby následující rok neuschla. Tak pánové nezapomeňte!

Více akcí naleznete v kalendáři akcí. Pokud pořádáte i vy nějakou zajímavou akci, vložte ji zcela zdarma do kalendáře akcí pomocí tohoto jednoduchého formuláře.

Autor: Matěj Měrtl
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla