Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 22. dubna 2017
2. liga muži Morava – jih – 20. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Fatra Slavia Napajedla 27:23 (14:10)

Ve 20. kole se naše družstvo utkalo se soudem v tabulce s Napajedly, která měla před tímto utkáním shodně s naším družstvem 18 bodů.

Od začátku se hrála vyrovnaná partie, kdy v první čtvrthodince lépe zužitkovali svoje šance hosté a vytvořili si dvougólové vedení. Od 15. minuty naše družstvo zlepšilo obranu a šňůrou pěti branek šlo do vedení 10:7. Do konce poločasu jsme pokračovali v bojovném výkonu v obraně a díky trpělivému útoku jsme odcházeli do šaten za stavu 14:10.

Vstup do druhé půle vyšel na jedničku a ve 43. minutě jsme již vedli 21:15. Soupeř ale nic nevzdával a obě družstva bojovala s maximálním nasazením. Obě družstva se spíše tlačila do brankoviště a tak se na hřišti odehrávalo mnoho tvrdých střetů. Našemu družstvu jako by docházely síly a osm minut před koncem snížila Napajedla na rozdíl dvou branek 23:21. Opět jsme, ale díky dobré obraně a kolektivní souhře v útoku, dokázali odskočit a závěr utkání jsme dotáhli do vítězného konce v poměru 27:23.

Kolektivní pojetí a bojovný výkon slavil úspěch. Další dva body znamenají upevnění sedmé pozice v druholigové tabulce.

7m hody 4/4:2/1, vyloučení 3:2

Sled branek: 1:2, 4:3, 5:7, 10:8, 14:10, 18:12, 21:15, 23:21, 25:22, 27:23

Sestava: Ondřej Poul, Vojtěch Drápela – Vítězslav Večeřa (10/4), Ladislav Šidlo (4), Miloš Necid (4), Pavol Živčic (3), Jan Lečbych (2), Martin Fiala (2), David Kubiš (2), Jiří Kaštan, Filip Macoun, Libor Kotík, Tomáš Frejlich, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo, TJ Sokol Velké Meziříčí