Dálnice D1 bude v noci ze soboty na neděli na několika místech zcela uzavřena

21.4.2017, 21:46 // Rubrika: Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay

V sobotu 22. dubna a v neděli 23. dubna musí řidiči projíždějící po dálnici D1 počítat s výrazným dopravním omezením, které souvisí s pokračováním prací souvisejících s modernizací dálnice.

Dálnice D1 bude v noci ze soboty na neděli na několika místech zcela uzavřena. Důvodem uzavírky je demolice tří šířkově nevyhovujících nadjezdů. Jedná se o dva nadjezdy mezi Ostředkem a Šternovem a jeden nadjezd v úseku Hořice – Koberovice.

V působnosti Dálničního oddělení Velký Beranov bude pro veškerý provoz zcela uzavřen úsek mezi 81. kilometrem a 75. kilometrem. Dálnice bude v obou směrech v tomto úseku uzavřena v sobotu večer v 19.00 hodin a uzavírka by měla skončit v neděli ráno v 9.00 hodin.

Veškerá tranzitní doprava a vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny ve směru na Brno budou na exitu 21 Mirošovice svedeny z dálnice na vyznačenou objízdnou trasu. Objízdná trasa bude vedena po silnici I/3, dálnici D3 a poté po silnicích I/19 a I/34, kde řidiči na dálnici najedou na exitu 90 Humpolec. Dále ve směru na Brno bude doprava pokračovat po dálnici bez omezení. Lokální doprava a vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny budou po dálnici moci pokračovat až na exit 34 Ostředek. Poté musí v cestě pokračovat po silnicích nižších tříd.

Veškerá tranzitní doprava a vozidla o hmotnosti nad 3,5 tuny ve směru Prahu budou na exitu 90 Humpolec svedena z dálnice na značenou objízdnou trasu. Objízdná trasa bude vedena po silnicích I/34 a I/19, dálnici D3 a silnici I/3 na exit 21 Mirošovice. Dále bude pokračovat po dálnici ve směru na Prahu bez omezení. Lokální doprava a vozidla o hmotnosti do 3,5 tuny mohu ve směru na Prahu jet po dálnici až na exit 81 Koberovice, kde z dálnice musí sjet a pokračovat po silnicích nižších tříd.

Na bezpečnost a plynulost provozu, stejně jako na zajištění odklonu dopravy z dálnice na objízdné trasy, budou na úseku dálnice D1 a objízdných trasách na Vysočině dohlížet policejní hlídky z Dálničního oddělení Velký Beranov. Policisté budou přítomni po dobu uzavírky dálnice na dálničním tělese, a také na důležitých křižovatkách na objízdných trasách pro případ, že by bylo zapotřebí regulovat zde provoz. V souvislosti s uzavírkou dálnice D1 apelujeme na řidiče, aby dbali pokynů policistů, aby se řídili dopravním značením a po objízdných trasách jezdili opatrně a chovali se ohleduplně, aby nedošlo k žádným mimořádným událostem nebo dopravním nehodám.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla