Velikonoční pondělí na silnicích. Podnapilí řidiči a uzavřená dálnice D1

17.4.2017, 20:17 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

Dnes pokračuje na celém území Kraje Vysočina dopravně bezpečnostní akce. Policisté od rána kontrolují všechny účastníky silničního provozu na všech typech silnic, tedy i na silnicích nižších tříd. V průběhu dopoledne jsme ve dvou případech zjistili, že za volant usedli podnapilí řidiči. V obou případech vykázala dechová zkouška hladinu nižší než jedno promile a řidiči jsou podezřelí z přestupku.

Vzhledem k chladnému počasí dnes vyjelo na silnice výrazně méně cyklistů než tomu bývá jindy. Přesto jsme dokumentovali na Žďársku jednu dopravní nehodu, kdy cyklista vjel v zatáčce do protisměru a střetl se s osobním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění. Při dechové zkoušce policisté zjistili, že cyklista řídil kolo pod vlivem alkoholu, kdy dechová zkouška vykázala 0,3 promile alkoholu.

Dopoledne jsme nezaznamenali žádné výraznější problémy na silnicích. Na zhruba patnáct minut byla zcela uzavřena dálnice D1 na 124. kilometru ve směru jízdy na Brno z důvodu přistávání záchranářského vrtulníku. V místě se krátce po jedenácté hodině střetla dvě osobní vozidla. Nehoda se sice obešla bez zranění, ale v jednom z vozidel cestovalo velmi malé dítě, proto byl na místo vyslán vrtulník, který matku s dítětem transportoval na pozorování do nemocnice. Místo bylo po nehodě průjezdné jedním jízdním pruhem.

Od odpoledních hodin zaznamenáváme silnější provoz především na dálnici D1 i na všech páteřních silnicích v našem kraji. Intenzita provozu může být k večeru ještě vyšší. Proto apelujeme na všechny řidiče, aby jezdili opatrně, dodržovali ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích a aby se k sobě navzájem chovali ohleduplně.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla