Žáci ZŠ Oslavická Velké Meziříčí vítězi okresního kola ve vybíjené MIX

11.4.2017, 16:29 // Rubrika: Sport
Foto: ZŠ Oslavická

Ve čtvrtek 6. dubna se sjela do sportovní haly Bouchalky ve Žďáře nad Sázavou třináctka školních týmů složených ze žáků a žákyň 4. – 5. tříd.

Pod patronací Asociace školních sportovních klubů ČR jsme vystupovali v nelehké roli obhájce předchozích triumfů. Pětičlennou základní skupinou jsme prošli bez zaváhání a postupně porazil soupeře ze ZŠ Velké Bíteše 19:4, 2. ZŠ Nové Město na Moravě 20:3, ZŠ Nová Ves 16:4 a ZŠ Nové Veselí 20:4. V semifinálovém duelu jsme si hladce poradili s týmem ZŠ Sokolovská VM 20:8, což znamenalo počtvrté v řadě za sebou možnost sehrát finálové utkání. V něm jsme narazili na loňského rivala ze ZŠ TGM Bystřice nad Pernštejnem a dokázali jsme svůj velmi dobrý kolektivní výkon po roce potvrdit a vítězstvím v poměru 16:7.

Prvenství v okresním kole nám zajistilo postup do květnového krajského kola, které pořádá DDM Havlíčkův Brod. To je pro nás jaksi „zakleté“, neboť tři po sobě jdoucí roky se nám nepodařilo v konkurenci pěti týmů prosadit se a kvalifikovat se až do celorepublikového finále. Tak snad letos?

Hráli: Kučera Tomáš, Koudela Robin, Zejda Martin, Zezula Petr, Požár Adam, Bradáč Vojtěch, Musil Jakub, Tesař Matouš, Krčál Michal, Dvořák Pavel, Procházka Jakub, Krištof Šimon.

Vedoucí družstva ing. Vincenc Záviška.

Autor: Vincenc Záviška, ZŠ Oslavická


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla