Napříč kontinenty…

24.7.2014, 11:27 // Rubrika: Zprávy

Tak se jmenoval tábor pořádaný Domem dětí a mládeže Velké Meziříčí, který proběhl v týdnu od 12. do 19. 7. 2014 v rekreačním středisku Naděje ve Svratouchu.

Kam jsme se s táborníky podívali? A co jsme za ten prosluněný týden zažili?
Virtuálně jsme zcestovali celou zeměkouli a nakoukli i do pohádkové říše.

Neděle byla ve znamení Evropy. Ozdobili jsme si příbytky vlajkami evropských zemí a vysvobozovali své kamarády unesené mafií.

Pondělí bylo asijské. Pátrali jsme po stopách Yettiho, zatančili si orientální tance, naučili se prvky sebeobrany a také jsme si vyzkoušeli manipulaci s jídelními hůlkami při přebírání rýže od čočky a malování čínských znaků.

V úterý jsme navštívili japonskou zahradu ve Sněžném, a pak se mílovými kroky vydali lesem do pohádkové vesničky v Podlesí. Zde nás už čekala Karkulka s Ježibabou, které nás provedly malou pohádkovou říší. Viděli jsme, jak bydlí Křemílek a Vochomůrka, Karkulka i Sněhurka se svými trpaslíky.

Ve středu jsme se stali Aboridžinci, původními obyvateli Austrálie. Vyrobili jsme lapače duchů a doprovodné nástroje k domorodému tanci, který jsme tančili odpoledne u zapáleného ohně. Celý den nás sledoval duch lesa.

Čtvrteční ranní nástup táborníků uvítala mumie a my věděli, že jsme v Africe. Byla pro nás připravena hra „Faraonova pomsta“ a oddílově jsme si zasoutěžili v „závodech na Nilu“.

Poslední den tábora jsme se ocitli v Americe. Vyrobili jsme totemy, střílelo se z „pušek“, hledali jsme zlatý poklad a hráli scénky o Krištofu Kolumbovi, o původním i moderním dobývání amerického kontinentu. Večer jsme pojedli výborné hamburgery a navštívili nás zástupci rodiny Simpsonových.

Týden utekl jako voda, užili jsme si dobrodružství, koupání, legrace a zábavy, dozvěděli jsme se zajímavé zeměpisné informace. Poznali jsme nové kamarády. Byli jsme jedna velká dobrá parta.

Těšíme se s Vámi na příští léto.

FOTO ARCHIV

Autor: Dům dětí a mládeže Velké Meziříčí
Foto: Dům dětí a mládeže Velké Meziříčí


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla