Velké Meziříčí remizovalo s Olomoucí

9.4.2017, 13:58 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

Začátek utkání přinesl opatrný fotbal na obou stranách. První udeřili domácí, po rohovém kopu Bučka si na jeho přetažený centr naběhl Vedral, před bránou našel Horka a ten hlavou dostal míč do hostující brány.

V dalších minutách prvního poločasu se domácí stáhli na svoji polovinu a houževnatě bránili ataky soupeře i za cenu nedovolených zákroků. Hosté se snažili na ne moc kvalitním hřišti o kombinaci, ale nedařila se jim finální přihrávka, a když už se dostali do zakončení Petrem Dolejšem, Pavlem Mezlíkem nebo Pavlem Simrem, chyběla jejich zakončením přesnost. A tak i přes značnou územní převahu odcházeli spokojenější do kabin domácí hráči.

Obraz hry se po přestávce nezměnil. Domácí hráli hodně zataženi na své polovině a hosté se marně pokoušeli zdolat jejich pozornou obranu. V 62. min hosté stáhli obranu na 3 hráče a posílili útok Radimem Šutou. Podařilo se jim zatlačit domácí na jejich polovinu, ale výraznou gólovou příležitost to nepřineslo. Naproti tomu domácí vyráželi do rychlých protiútoků, které však nedokázali zužitkovat. Snaha hostí přinesla ovoce v 77. min kdy, se po centru Petra Dolejše prosadil před bránou Pavel Simr a vyrovnal na 11. V závěru utkání se oba týmy snažily zvrátit konečný výsledek na svou stranu, ale nepřesná koncovka jim to neumožnila.

Vyjádření trenéra Smejkala: Před utkáním jsem naše hráče upozorňoval na nebezpečnost a způsob zahrávání standartních situací našim soupeřem a hned v 7. min si z ní necháme dát gól. V dalších minutách prvního poločasu jsme byli jasně lepším týmem, ale zradila nás opět koncovka v zakončení. Musím ocenit bojovnost našich hráčů, která nakonec přinesla ve druhém poločase zasloužené vyrovnání. A tak jsme si nakonec v bojovném utkání připsali jeden bod, za který jsem nakonec rád. Také bych rád poděkoval trojici rozhodčích za jejich velmi dobré řízení utkání.

Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla