Dálnice D1 bude v noci ze soboty na neděli uzavřena v obou směrech

7.4.2017, 19:48 // Rubrika: Zprávy
Ilustrační foto: Pixabay

Zítra a v neděli musí počítat řidiči projíždějící po dálnici D1 s dopravním omezením, na které v sobotu večer naváže úplná uzavírka dálnice v modernizovaném úseku 20, tedy mezi 146. kilometrem – 153. kilometrem dálnice v obou směrech. Důvodem uzavírky, která potrvá do nedělního rána, je demolice dvou šířkově nevyhovujících nadjezdů na 152,5 kilometru a na 153,6 kilometru.

Na bezpečnost a plynulost provozu, stejně jako na zajištění odklonu dopravy z dálnice na objízdné trasy, bude v průběhu soboty a neděle dohlížet osmnáct policejních hlídek. Do bezpečnostního opatření se zapojí policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov společně s policisty z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina. Policisté budou přítomni po dobu omezení provozu a úplné uzavírky dálnice D1 na důležitých křižovatkách na objízdných trasách pro případ, že by bylo zapotřebí regulovat zde provoz.

V sobotu 8. dubna v době od 13.00 do 19.00 hodin bude v daném úseku – tedy mezi 146. kilometrem – 153. kilometrem – ve směru na Prahu doprava vedena v jednom pomocném pruhu vedeném v protisměrném pásu dálnice. Ve směru na Brno bude doprava vedena ve dvou pomocných pruzích v oblasti pravého jízdního pruhu a zpevněné krajnice. Bude uzavřena nájezdová větev levé poloviny na 153. kilometru Lhotka (EXIT 153). Objízdná trasa je vedena po silnici II/390 ke křižovatce se silnicí II/602, po které je vedena do Velkého Meziříčí, kde vozidla najedou na dálnici D1 na 146. kilometru na exitu Velké Meziříčí – východ (EXIT 146).

V sobotu 8. dubna v době od 19.00 hodin do neděle 9. dubna 9.00 hodin bude dálnice D1 v úseku mezi 146. a 153. kilometrem tedy mezi exitem Velké Meziříčí – východ (EXIT 146) a exitem Lhotka (EXIT 153) úplně uzavřena, a to v obou směrech.

Pro řidiče bude připravena a vyznačena objízdná trasa. Řidiči jedoucí po dálnici ve směru jízdy na Prahu sjedou z dálnice na exitu Lhotka (EXIT 153) a budou pokračovat po silnici II/390 ke křižovatce se silnicí II/602, po které pojedou do Velkého Meziříčí, kde vozidla najedou zpět na dálnici D1 na exitu Velké Meziříčí – východ (EXIT 146). Řidiči jedoucí ve směru na Brno sjedou z dálnice na exitu Velké  Meziříčí – východ (EXIT 146) a budou pokračovat po silnici II/602 do Velké Bíteše a odtud po silnici I/37 až k exitu Velká Bíteš (EXIT 162), kde vozidla najedou na dálnici D1.

V neděli 9. dubna od 9.00 do 15.00 hodin bude ve směru na Prahu doprava vedena v daném úseku v jednom pomocném pruhu vedeném v protisměrném pásu dálnice. Ve směru na Brno bude doprava vedena ve dvou pomocných pruzích v oblasti pravého jízdního pruhu a zpevněné krajnice. Bude uzavřena nájezdová větev levé poloviny exitu Lhotka (EXIT 153). Objízdná trasa bude vedena po silnici II/390 ke křižovatce se silnicí II/602, poté přes Velké Meziříčí, kde vozidla najedou na dálnici na exitu Velké Meziříčí – východ (EXIT 146).

V souvislosti s uzavírkou dálnice D1 apelujeme na řidiče, aby dbali pokynů policistů, aby se řídili dopravním značením a po objízdných trasách jezdili opatrně a chovali se ohleduplně, aby nedošlo k žádným mimořádným událostem nebo dopravním nehodám.


Úsek uzavřené dálnice

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla