Věžní hodiny projdou razantní úpravou!

1.4.2017, 06:00 // Rubrika: Zprávy
Kostel sv. Mikuláše Velké Meziříčí
Foto: Matěj Měrtl

Technici a správci velkomeziříčských věžních hodin dnes přišli s radikální novinou.

Po vzájemné domluvě se rozhodli o digitalizaci věžních hodin. Stávající hodinové ručičky i celý ciferník budou zcela odstraněny ze všech stran věže a místo nich budou instalovány vysoce výkonné LED panely. Další razantní změnou bude i to, že se na LED panelech bude čas zobrazovat digitálně. „Dnešní mladá generace má již problémy s určováním času analogově, tedy pomocí „ručiček“, proto jsme se rozhodli na LED panelech zobrazovat čas digitálně,“ uvádí správce hodin Jaroslav Bimbam.

Důvod k digitalizaci věžních hodin byl prý podle správců jasný. „Hodiny v zimních měsících často stály kvůli zamrznutí hodinového strojku. Nové digitální LED panely již nejsou náchylné k mrazu a také je to hodně moderní,“ to jsou hlavní důvody výměny, který uvedl správce Bimbam.

Kolik bude přesně stát digitalizace věžních hodin, není ještě zcela známé, ale počítá se s několika miliony. Přestavba by podle informací, které Zaostřeno VM získalo od jednoho ze správců měla začít od června a potrvá do října letošního roku.

Autor: Novinářská kachna
Foto: Matěj Měrtl
Štítky:


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla