FC Velké Meziříčí v Kroměříži nezabodovalo

26.3.2017, 16:26 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

Když se při rozcvičování zranil kapitán týmu Jarda Krejčí, vypadalo to, že tento den nebude pro hostující tým příznivým. Do utkání však vstoupili aktivněji a již ve 3. min po přihrávce Radima Šuty nebezpečně centroval Petr Dolejš, ale domácí golman byl pozorný. V 5. min se po centru Petra Dolejše a zásahu domácí obrany dostal k odraženému míči Robin Demeter, ale jeho střela na zadní tyč domácí bránu těsně minula. Domácí zahrozili v 6. min kdy po průniku Krhuta zahrávali rohový kop. Jeleček našel ve vápně Okleštěka, ten bránu minul. V 10. min se po autovém vhazování na hranici vápna uvolnil aktivní Okleštěk, s jeho střelou si Rosťa Kruba poradil. Ve 13. min zahrávali rohový kop hosté, centr Petra Dolejše nikoho ze spoluhráčů nenašel. V 18. min nebezpečně pronikal středem Okleštěk, zastavil ho dobrým obraným zákrokem Eda Smejkal. Ve 22. min se po přímém kopu dostal k zakončení Cupák, ale jeho střela z 26-ti metrů šla vysoko nad. Ve 23. min se dostal na hranici vápna k zakončení Robin Demeter, zakončení však chyběla potřebná razance. Ve 24. min vystřelil Petr Dolejš na zadní tyč, k míči se dostal Pavel Simr, ale domácího golmana z malého vápna nepřekonal. Ve 32. min našel Pavel Simr ve vápně Petra Dolejše, jeho tvrdou střelu k tyči vytáhl Kofroň na rohový kop. Ve 33. min podnikli domácí rychlý protiútok, k zakončení se dostal Jeleček, hostující golman si z jeho zakončením poradil. Ve 37. min se po centru Petra Dolejše opřel do míče Pavel Simr, bránu však přestřelil. Ve 42. min vystřelil z hranice vápna Pavel Mezlík, trefil jen domácího obránce. Ve 44. min podnikli domácí rychlý protiútok, na konci prošel míč vápnem hostů k volnému Silnému a ten neměl problém poslat míč do odkryté brány. A tak byli hosté potrestání za neproměnění svých brankových příležitostí.

V úvodu druhého poločasu hosté na dlouhé minuty uzavřeli domácí na jejich polovině. V 50. min netrefil bránu z dobré pozice Robin Demeter. V 52. min našel Eda Smejkal na hranici vápna Pavla Mezlíka, jeho tvrdou střelu k tyči vytáhl Kofroň na rohový kop. V 57. min domácí poprvé zahrozili. Krhut poslal centr do vápna, který Rosťa Kruba podběhl a Silný trefil opuštěnou bránu 2:0. V 58. min pronikl do vápna Eda Smejkal, domácí bránu přestřelil. V 60. min našel Radim Šuta ve vápně Honzu Šimáčka, s jeho hlavičkou si domácí golman poradil. V 64. min se po souboji ve vápně rozhodl hlavní rozhodčí na základě signalizace asistenta nařídit pokutový kop a domácí střelec Silný ho s přehledem proměnil 3:0. Zbytek utkání už domácí odehráli v poklidu, pozorně bránili a tak za zmínku stojí jen nebezpečná střela Petra Dolejše v 85. min, s kterou si domácí golman poradil. I přes herní převahu si hosté nakonec žádný bod z Kroměříže neodvezli.

Vyjádření trenéra Smejkala: O výsledku dnešního utkání z naší strany rozhodlo neproměňování gólových příležitostí. To že jsme byli, podle mého názoru, herně lepším týmem nám úspěch nepřineslo. A když přišla v 64. min sporná penalta, kterou signalizoval pomezní Možíš, i když hlavní rozhodčí, který byl velmi blízko místu souboje a ukazoval, aby hráči pokračovali ve hře, bylo o výsledku utkání rozhodnuto. Za konečný výsledek si však můžeme sami.

Střelci: 44. 57. a 64 (pk) Silný
Rozhodčí: Gasnárek, Možíš, Koláček
SK Kroměříž: Kofroň – Šmerda, Látal, Cupák, Michna (66. Strašák), Neubert (78. Budín), Silný, Matoušek (K), Krhut (84. Stratil), Jeleček, Okleštěk, na lavičce Trochta a Pavelka, trenér Baďura
FC VM: Kruba – Bouček,  Kringsman, Šimáček (K), Čermák J. (62. Berka) – Dolejš, Smejkal, Šuta (77. Minařík), Demeter – Mezlík, Simr, na lavičce: Čermák P, trenér Smejkal
ŽK: 28. Matoušek – 64. Smejkal
Počet diváků: 212
Nejlepší hráči: Kofroň, Silný, Smejkal
Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Libor Smejkal
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla