Ikaros zve diváky na muzikál Evita

23.3.2017, 18:39 // Rubrika: Bude se dít
Ilustrační foto: Pixabay

„Utiš se má Argentino,“ zazní v sobotu 6. května v 19 hodin a v neděli 7. května v 18 hodin ve velkém sále Jupiter clubu, kde divadlo Ikaros představí divákům své zpracování muzikálu Evita. V hlavních rolích vystoupí Gabriela Smejkalová, Adam Štěpánek, Tomáš Kotačka a Jaromír Chlubna.

„Po více než roce úprav, pěveckých, tanečních a aranžovacích zkouškách se náš soubor pokusí představit svůj vlastní pohled na Evu Perónovou. Ženu, která dokázala vzbudit ve svém národu nehynoucí lásku, obdiv a vděčnost, ale stejně tak i nenávist a opovržení,“ vysvětluje režisér představení Tomáš Mrazík. „Z chudého a neperspektivního argentinského děvčete se stala politickou a společenskou ikonou, které ležel u nohou celý svět,“ dodává obdivně.

„Jméno Andrewa Lloyda Webbera je v muzikálové sféře jistou známkou dobře odvedené práce, a Evita není výjimkou. Je to barevná kompozice různých melodií a hudebních stylů laděných dohromady duchem Latinské Ameriky,“ vystihuje muzikál Mariana Ambrožová, která se zasloužila o jeho hudební nastudování. „Na zkouškách se snažím dostat ze zpěváků maximum, jakého jen lze v našich podmínkách a s našimi zkušenostmi a schopnostmi dosáhnout. Pracujeme tvrdě, abychom muzikál mohli provést co nejlépe. Protože ten si to zaslouží,“ dodává.

Diváci se tak mohou v květnu kromě nejznámějších písní díla těšit také na vícehlasé sborové chorály či na argentinské tango. „Zatímco v našem posledním představení, ve Lvím králi, to bylo hodně o skotačení, hopsání a lehké akrobacii, v choreografiích Evity je najednou řád, přesně dané kroky a je důležité správné držení těla,“ vysvětluje Alžběta Mikysková, která pro soubor nápadité choreografie vymýšlí. „Občas ani nevěřím tomu, že se něco takového dá nacvičit v amatérském souboru, který se setkává pouze jednou týdně. Tím víc mě ale baví s Ikarákama pracovat a pokaždé posouvat naši laťku o kousek výš,“ přiznává s úsměvem.

Ve vedlejších rolích muzikálu vystoupí Justýna Ambrožová, Aneta Bednaříková, Kristýna Harvánek Staňková, Eliška Hrubá a Magdaléna Hrubá, Tereza Kuřecová, Tereza Mikysková a Alžběta Mikysková, Petr Oliva, Dominik Oulehla, Lubomír Polášek, Radek Polášek, Zdeňka Polášková, Alžběta Pospíšilová, Karel Smejkal, Barbora Smutná, Sára Suková, Petr Štipák, Petra Tomanová a Kateřina Vrzalová.

Vstupenky mohou diváci kupovat v předprodeji za 150 korun v programovém oddělení Jupiter clubu, nebo na místě za 170 korun.

Představení:

6. 5. 2017 v 19:00, velký sál Jupiter clubu
7. 5. 2017 v 18:00, velký sál Jupiter clubu

Vstupné:

150 Kč v předprodeji (566 782 004, 566 782 001)
170 Kč na místě

Autor: Kateřina Karmazínová
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla