Pečující se vzdělávali v Nese

22.3.2017, 22:56 // Rubrika: Zprávy
Foto: Denní stacionář Nesa Velké Meziříčí

V sobotu 11. 3. 2017 se v prostorách denního stacionáře Nesa ve Velkém Meziříčí uskutečnil ve spolupráci s Ligou vozíčkářů kurz Strategie přesunů.

Nabídku kurzu využili lidé pečující o své blízké s tělesným postižením. Lektor Ondřej Zámečník seznámil účastníky kurzu nejen s teorií, ale ukázal i prakticky způsoby manipulace s imobilními osobami. Přítomní se tak dozvěděli, jak lze například provést posun člověka k okraji lůžka, přetočení na lůžku, posazování, přesun z lůžka na vozík, jízdu s vozíkem po schodech. Následně si vše prakticky vyzkoušeli. „Velmi přínosné bylo, že jsme si mohli vzájemně předat svoje zkušenosti z každodenní péče. Příjemnou atmosféru podpořilo občerstvení, které pro nás připravili uživatelé denního stacionáře Nesa,“ uvedla jedna z účastnic.

Projekt Ligy vozíčkářů „Umím a pečuji“ je spolufinancován Evropskou unií a jeho cílem je podpora neformálních pečujících, tedy těch, kteří v domácím prostředí pečují o člena své rodiny či jinou blízkou osobu. Kurz, který je součástí tohoto projektu, proběhl v denním stacionáři Nesa, který poskytuje své služby lidem s postižením z Velkého Meziříčí a okolí.

Autor: Bc. Anděla Kašparová, sociální pracovnice
Foto: Denní stacionář Nesa Velké Meziříčí

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla