První jarní utkání se FC Velké Meziříčí nepovedlo

19.3.2017, 14:47 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Libor Smejkal

První jarní utkání nabídlo domácím fanouškům souboj prvního a druhého týmu soutěže.

Na těžkém terénu viděli diváci v prvním poločase svižný a pohledný fotbal. První zahrozili domácí ve 2. min po přímém kopu Jardy Krejčího, ale hostující obrana centr odvrátila. V 6. min nebezpečně vystřelil Kasal, Rosťa Kruba jeho střelu vytlačil na rohový kop. Ten zahrál opět Kasal, domácí obrana míč odvrátila a následný centr do vápna poslal hlavou Vejvoda vedle domácí brány. V 8. min se dostal na hranici vápna k zakončení Komenda, domácí Miloš Kriegsmann jeho pokus zblokoval na rohový kop. Ten poslal Rosťa Kruba do bezpečí. Z rychlého brejku domácí Petr Dolejš našel před bránou osamoceného Radima Šutu, ale ten míč do odkryté brány nedopravil. V 10. min se u lajny uvolnil Pavel Simr, našel na přední tyči Edu Smejkala, jeho střelu odvrátila hostující obrana na rohový kop. V 18. min našel Jarda Krejčí nabíhajícího Petra Dolejše, na jeho povedený centr si naskočil Pavel Simr, ale trefil jen tyč brány hostů. V 19. min zastavil nebezpečný náběh Vasiljeva Jarda Krejčí, následný rohový kop Kasala domácí obrana odvrátila do bezpečí. Ve 21. min pronikl středem Petr Dolejš, našel nabíhajícího Robina Demetera, jeho střelu do horního rohu brány vyrazil Uvízl na rohový kop. Ve 27. min vystřelil nebezpečně Komenda, jeho křižná střela domácí bránu těsně minula. Ve 30. min si na rohový kop Robina Demetera naskočil Honza Šimáček, hlavou však hostující bránu netrefil. Ve 33. min našli hosté na hranici vápna Krču, na jeho povedenou střelu Rosťa Kruba nedosáhl 0:1. Ve 40. min se domácí obranou objevil hostující Krč a i přes protesty domácích rozhodčí jeho branku uznali 0:2. Ve 44. min našel Petr Dolejš před bránou volného Pavla Simra a jeho hlavička skončila v síti 1:2. A tak šli do kabin spokojenější hosté, i když domácí si vytvořili více brankových příležitostí, ale zakončení bylo jejich slabinou.

Nástup do druhého poločasu patřil domácím. Ve 48. min vystřelil z hranice vápna Robin Demeter, hosté jeho pokus zblokovali na rohový kop. Ve 49. min netrefil centr Edy Smejkala hostující Vejvoda, k míči se dostal Pavel Simr ale hostujícího Uvízla překonat nedokázal. V 53. min poslal povedený centr do vápna Michal Bouček, míč skákal po malém vápně, ale ani Eda Smejkal ani Pavel Simr jej za záda hostujícího golmana neprotlačili. V 58. min nebezpečně zacentroval Krč, jeho centr však Komenda nezužitkoval. V 61. min narazil na hranici velkého vápna Pavel Simr míč Radimu Šutovi, ten bránu vysoce přestřelil. V 62. min našel Petr Dolejš na hranici vápna Pavla Mezlíka, jeho střelu na zadní tyč Uvízl vytáhl na rohový kop. V 83. min našel Juřátek před bránou Komendu jeho hlavička šla jen těsně nad domácí bránu. V 86. min se dostal do úniku Krč a prokázal chladnokrevnost v zakončení 1:3. V 87. min nebezpečně vystřelil Radim Šuta, hostující golman si z jeho střelou poradil. V 88. min prošel středem hřiště Pavel Mezlík, jeho tvrdou střelu tečovala hostující obrana mimo bránu. V nastaveném čase se dostal do brejku Krč a završil svůj střelecký den 1:4. Výsledek je pro domácí sice krutý, ale hosté ukázali potřebný klid při proměňování gólových příležitostí a potvrdili tak své postavení v tabulce.

Vyjádření trenéra Smejkala: Konečný výsledek sice průběhu utkání plně neodpovídá, ale hostující hráči ukázali svou produktivitu, i když jsem naše hráče před utkáním na útočnou sílu soupeře upozorňoval. Myslím si, že naši hráči podali kvalitní a bojovný výkon a hlavně v prvním poločase jsme si připravili dostatek příležitostí, ale koncovka nás dnes zklamala. Doufám, že dnešní výkon byl pro diváky pozvánkou na další domácí utkání.

FC Velké Meziříčí – SK Uničov 1:4 (1:2)  

Střelci: 44. Simr – 33. 40. 86. 90+2 Krč
Rozhodčí: Hájek Sedláček, Hanáková
FC VM Kruba – Bouček (55. Mezlík) Kringsman, Šimáček, Krejčí (K) – Dolejš, Smejkal, Berka, Šuta, Demeter – Simr, na lavičce: Čermák P., Čermák J. a Minařík, trenér Smejkal
SK Uničov Uvízl – Swiech, Vejvoda (K), Rajnoha, Vasiljev T., Binar (86. Vasiljev R.), Komenda, Kasal (80. Purzitidis), Nuc (77. Dostál), Krč, Juřátek, na lavičce Nakládal, trenér Balcárek
ŽK: 75. Dolejš, 83. Demeter
Počet diváků: 410
Nejlepší hráči: Simr – Krč, Kasal
Autor: Jaroslav Mynář, FC Velké Meziříčí
Ilustrační foto: Libor Smejkal
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla