Boskovice vyrovnaly sérii. O vítězi rozhodne nedělní utkání na našem ledě

18.3.2017, 19:35 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

Ve druhém finálovém utkání zvítězili hráči boskovické Minervy. Do utkání vstoupili lépe domácí a postupně si vybudovali dvougólový náskok. Ve druhé třetině padli hned tři góly. Nejprve snížil ve 22. minutě Jirka Roupec. Radost nám dlouho nevydržela. Za půl minuty domácí dali třetí gól a opět odskočili na rozdíl dvou branek. Ve 33. minutě předvedla důraz v útočném pásmu třetí útočná formace. Kotouč vybojoval Petr Rozmarín a Luboš Chlubna poslal touš před brankoviště, kde ho vleže poslal do sítě Lukáš Štěpánek.

Třetí část začala pro nás smolně. Jirka Roupec u naší střídačky důrazně dohrál boskovického hráče. Za tento zákrok dostal vyšší trest na 5 + OK. Oslabení se podařilo našemu týmu ubránit. V závěru třetí třetiny měl HHK výhodu dvojnásobné přesilovky a to téměř dvě minuty. Přes několik slibných šancí se již nepodařilo vyrovnat.

Již dnes nás na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí čeká rozhodující finálové utkání, které začíná v 17.30 hod. Přijďte nás podpořit svými hlasivkami v cestě za titulem.

SK Minerva Boskovice – HHK VM 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Góly a asistence: 7:42 Skácel (Krejčiřík, Šebek), 18:49 Skácel (Dufek), 22:14 Pelikán (Václavík) – 21:47 Roupec (Dostál), 32:38 Štěpánek (Chlubna, Rozmarín)
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Hrachovina) – Fabiánek, Surý A., Honzek, Maksa, Dufek, Hrazdil, Václavík, Skácel, Sekanina, Šebek, Špok, Hnilička, Krejčiřík, Karný, Bednář, Surý Z., Pelikán
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Kučera, Vlašín P., Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček – Pejchal, Dostál, Sobotka – Krča, Střecha, Vlašín M. – Roupec, Rozmarín, Chlubna – Štěpánek
Rozhodčí: Antonín – Vašíček, Zapletal
Vyloučení: 8:4, navíc: Roupec (HHK) 5+OK za vražení
Využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 32:29 (11:9, 14:13, 7:7)
Procentuální úspěšnost brankářů: (BOS) Chvátal – 93.10 % – 27 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 90.63 % – 29 zákroků – 59 min.