Muži HHK zvítězili v prvním finálovém utkání

17.3.2017, 22:31 // Rubrika: Sport

Ve středu podvečer byla na zimním stadionu ve Velkém Meziříčí rozehrána finálová série krajské ligy Jižní Moravy a Zlína. Do finále se probojovali týmy HHK Velké Meziříčí a SKMB Boskovice. Náš finálový soupeř vyřadil ve čtvrtfinále tým HC Uničov a v semifinále vyřadil silný tým HK Kroměříž ve třech utkáních.

Od úvodního buly se hrál velmi opatrný hokej. Bylo vidět na obou finalistech, že nechtějí udělat nějakou chybu. Přesto se rekordně zaplněný stadion dočkal gólu poměrně brzy. A k radosti drtivé většiny fanoušků do sítě boskovické Minervy. Běžela 5 minuta, kdy se po přihrávce Michala Vlašína a Filipa Střechy prosadil kapitán týmu, Michal Krča 1:0. Po této brance začala obě mužstva šlapat na plné obrátky. Hosté chtěli srovnat krok a naši hráči chtěli zatížit Chvátalovo konto dalším gólem. V polovině 16. minuty roztočila druhá pětka HHK v útočném pásmu kolotoč. Přihrávku Michalů, Vlašína a Krči dostal na modrou Pavel Ambrož, který si popojel do pásma a vyslal na Chvátala nechytatelný projektil, který pořádně napnul síť boskovické svatyně 2:0. Hosté se z druhého gólu rychle oklepali a v 17. minutě snížili po závaru před naší brankou – 2:1. V závěru první části byl vyloučen první hráč utkání. Hostující mužstvo mělo výhodu přesilové hry. Drtivý tlak boskovických ke gólu naštěstí nevedl a tak po úvodní dvacetiminutovce vedl domácí tým o jeden gól.

Ve druhé periodě ještě pokračovala přesilovka hostí, ve které se do přečíslení dostali Lukášové, Sobotka a Dostál. Jejich příležitost vychytal golman Boskovic. Ve 29. minutě byl vyloučen druhý hráč HHK. Hostující družstvo mělo několik slibných příležitostí, které zneškodnil brankář HHK Jarda Juda. Ve 32. minutě měl výhodu přesilové hry tým HHK, kterou také nedokázal využít. Běžela 37. minuta, ve které se přečíslení dostal Michal Krča a Filip Střecha. Tvrdou střelu golman Chvátal vyrazil ramenem nad branku. Poslední velkou šanci, druhé třetiny, měl ve 37. minutě boskovický Špok, který v samostatném nájezdu nevyzrál na Jardu Judu. Blafák a následnou střelu vyrazil golman HHK levým betonem.

Vstup do třetí části vyšel lépe našemu týmu. Ve 44. minutě se po pravé straně dostal, po přihrávce Jirky Roupce, do útočného pásma Lukáš Sobotka, který našel křížnou přihrávkou najíždějícího Petra Rozmarína, který střelou z levého kruhu nedal Chvátalovi žádnou šanci – 3:1. V polovině třetí třetiny snížili boskovičtí. Po levé straně najel do útočného pásma Pelikán, který přesnou střelou vymetl levý růžek naší branky. V 52. minutě přehnali svůj důraz v našem brankovišti hráči Minervy. Po té se strhla šarvátka. Ta však nechala hlavního rozhodčího klidným. Následné protesty Hniličky hlavní rozhodčí potrestal osobním desetiminutovým trestem. V 57. minutě vyslal jeden z hráčů soupeře tvrdou ránu, kterou fantastickým zákrokem zlikvidoval Jarda Juda. V polovině 59. minuty si vzal trenér hostí Vařeka oddechový čas. Po té následovala hra hostí bez brankáře. Po odehrané půl minutě střelil čtvrtý gól HHK do prázdné branky Martin Pejchal. Asistenci u posledního gólu utkání si připsali Lukášové, Sobotka a Dostál.

První finálové utkání skončilo vítězstvím našich barev. V sobotu se přesouvá finálová série do Boskovic. Utkání začíná v 17 hodin.

HHK VM – SK Minerva Boskovice 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Góly a asistence: 4:12 Krča (Střecha, Vlašín M.), 15:34 Ambrož (Krča, Vlašín M.), 43:32 Rozmarín (Sobotka, Roupec), 58:59 Pejchal (Dostál, Sobotka) – 16:25 Pelikán (Václavík), 50:14 Pelikán
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Burian, Kochánek, Vondráček, Kučera – Pejchal, Dostál, Sobotka – Krča, Střecha, Vlašín M. – Roupec, Rozmarín, Chlubna – Štěpánek
Sestava SK Minerva Boskovice: Chvátal (Hrachovina) – Fabiánek, Honzek, Dufek, Hrazdil, Václavík, Skácel, Sekanina, Špok, Hnilička, Krejčiřík, Karný, Bednář, Surý, Pelikán
Rozhodčí: Maršálek – Kříž, Procházka
Vyloučení: 2:1, navíc Hnilička (BOS) 10 min. OT za nesportovní chování
Využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 35:29 (15:12, 12:7, 8:10)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Juda J. – 93.10 % – 27 zákroků – 60 min.
(BOS) Chvátal – 91.17 % – 31 zákroků – 58 min.