Nástražný výbušný systém měli na svědomí skauti

12.3.2017, 14:44 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

V sobotu 11. března po osmé hodině ráno přijali policisté integrovaného operačního střediska na tísňové lince oznámení od pracovníka Technických služeb Velké Meziříčí, že na ulici Kostelní ve Velkém Meziříčí nalezl v jednom z kontejnerů na tříděný odpad přilepený předmět připomínající nástražný výbušný systém.

Z tohoto důvodu na místo ihned vyjeli policisté. Dalším šetřením se jim podařilo zjistit, že ve městě probíhá bojová hra skautského oddílu s názvem „Bomba“, jejíž účastníci měli za úkol nalézt a následně deaktivovat atrapu nástražného výbušného systému. Jedna z těchto atrap byla umístěna i ve zmíněném kontejneru na tříděný odpad. Policisté se poté spojili se skautským oddílem a všechny rozmístěné atrapy (celkem 43 kusů) ve městě posbírali. Ke zranění osob a ke škodě na majetku nedošlo.

Autor: nprap. David Linhart, PČR
Ilustrační foto: Pixabay
2 komentáře

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla