Muži HHK zvítězili v prvním semifinálovém utkání

9.3.2017, 18:40 // Rubrika: Sport

Ve středu bylo na programu první semifinálové utkání KL. V okresním derby na sebe narazil HHK Velké Meziříčí a HC Spartak Velká Bíteš.

Spartak po heroickém výkonu vyřadil druhý tým základní části Uherský Brod. I velkomeziříčský HHK měl ve čtvrtfinálové sérii hodně práce s dobře bránícím týmem Břeclavi. První utkání semifinále se odehrálo na našem zimním stadionu před rekordní návštěvou této sezony. Na derby do ochozů stadionu přišlo téměř 500 fanoušků.

Hosté přijeli na utkání s kompletním kádrem. Našemu týmu chybělo několik hráčů ze zdravotních nebo pracovních důvodů. Přesto měli trenéři HHK k dispozici 16 hráčů do pole.

Od úvodního buly se hrál ofenzivní hokej druholigové úrovně. Obě mužstva se hrnula do útoku a několikrát prověřila pozornost obou brankářů. V 5. minutě měl blízko ke vstřelení úvodního gólu utkání Spartak, když přízemní střela orazítkovala pravou tyčku brankové konstrukce. Prakticky z protiútoku se prosadila první pětka HHK. Přihrávku Kamila Šerého z obranného pásma zpracoval na útočné modré Lukáš Sobotka, který zavezl kotouč do útočného pásma a přihrávkou vyzval ke skórování Davida Křenka – 1:0. V 11. minutě si u naší střídačky vyřizovali účty Tomáš Kochánek a bítešský Trnka. Hlavní rozhodčí Maršálek oba hráče poslal vychladnout na trestnou lavici. Za hrubost si odseděli každý dvě minuty. V 18. minutě měli naši hráči první přesilovou hru, kterou přes několik slibných šancí nedokázal využít. Jednogólovým vedením domácích skončila první dvacetiminutovka.

Ve druhé třetině se opět hrál parádní hokej. Ve 33. minutě měli hosté výhodu přesilové hry. Za podražení šel na trestnou lavici David Křenek. Spartak se usadil v našem obranném pásmu a několikrát vypálil od modré na naši branku. Většina střel však byla zablokována bránící čtveřicí. Pokud kotouč prošel až do brankoviště, byl vždy na svém místě domácí brankář Jarda Juda. Po skončení trestu se David Křenek okamžitě zapojil do hry. Zpracoval ve středním pásmu kotouč a po levé straně mířil do útočného pásma. Z pravé strany mu najel do pásma Jirka Roupec, který dostal přesnou přihrávku na hůl. Střela z první skončila za zády Alexy – 2:0. Druhou asistenci si připsal Tomáš Kochánek. V poslední minutě druhé části putoval na trestnou lavici kapitán Velké Bíteše, Buďa. Přesilovou hru, kterou přesně v polovině času rozdělila přestávka, naši hráči nevyužili

V třetí periodě se diváci dočkali opět jediného gólu. A k radosti většiny fanoušku ve velkobítešské svatyni. Běžela 47. minuta, když se po přihrávce Kamila Šerého prosadil Lukáš Dostál – 3:0. V závěru utkání hostující tým několikrát vypálil kotouč na naši branku. Všechny příležitosti však skončily ve výstroji golmana Jardy Judy. Závěrečné vteřiny odehráli naši hráči v útočném pásmu za bítešskou brankou.

První semifinálové utkání skončilo vítězstvím našich barev a ujímáme se vedení 1:0 na zápasy. V sobotu se bude hrát druhé semifinálové utkání na ledě našeho soupeře. Utkání začne v 17 hodin.

HHK VM – HC Spartak Velká Bíteš 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly a asistence: 6:00 Křenek (Sobotka, Šerý), 34:53 Roupec (Křenek, Kochánek), 46:28 Dostál (Šerý)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Kučera, Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Burian V., Pejchal – Vlašín M., Střecha, Roupec – Rozmarín
Sestava HC Spartak Velká Bíteš: Alexa (Bartošek) – Odvářka, Grman, Šidák, Košecký, Ondráček, Šíma, Pospíšil M.,Vojáček, Štěpánek, Petrčka, Novák, Buďa, Grmela, Touška M., Pospíšil P., Trnka, Touška J.
Rozhodčí: Maršálek – Kráĺ, Mikoviny
Vyloučení: 2:3
Využití: 0:0, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:26 (11:8, 8:8, 8:10)