Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Sobota – 4. března 2017
1. liga žen – 15. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Zlín B 34:24 (18:12)

Podzimní utkání ve Zlíně se našim ženám nepovedlo. Hlavně ve druhé půli jsme nechaly domácí tým vyniknout. A proto jsme do tohoto utkání vstupovaly s velkým odhodláním soupeřkám prohru vrátit, a ideálně vysokým rozdílem. A to se povedlo!

Vstup do utkání byl hodně vyrovnaný. Naše hráčky dokázaly bránit, ale v útoku toho bohužel nedokázaly využít. Mladé běhavé hráčky z našich chyb těžily a v šesté minutě se ujaly vedení 2:3. To ovšem bylo naposledy, kdy bylo skóre v jejich prospěch. Postupně se začala projevovat naše útočná síla. Hráčky dokázaly branky dávat, ale obrana byla stále hodně nedůrazná. I přesto se šlo do šaten se šestibrankovým vedením 18:12.

Do druhého poločasu se vstupovalo s tím, že se nesmí polevit. Spíše naopak – rozdíl ve skóre ještě navyšovat. V rozmezí mezi čtvrtou a jedenáctou minutou se ze stavu 20:14 odskočilo na 24:14. A o vítězi již bylo rozhodnuto. Do utkání se tak mohly dostat všechny hráčky, a co je ještě důležitější, každá z nich se zapsala do střelecké listiny! Utkání se pak již dohrávalo a skončilo výsledkem 34:24.

Pro naše ženy bylo důležité, že mladý tým dokázal porazit větším brankovým rozdílem, než byla podzimní prohra. Nyní se házenkářky pohybují na čtvrtém až pátém místě. Což je zatím hodně dobré.

V neděli ženy zajíždí na půdu aktuálně posledního celku, Kunovic. Ovšem tento tým před jarem hodně posílil a stihl již získat několik cenných skalpů. Pevně věříme, že si od nich odvezeme plný počet bodů. Navíc se jim budeme snažit vrátit jednobrankovou porážku z podzimu.

7m hody 2/2:2/2, vyloučení 5:1, diváků 68

Sled branek: 1:1, 2:3, 5:3, 7:5, 10:8, 13:9, 15:10, 18:12, 20:14, 24:14, 29:17, 31:20, 34:24

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Lucie Zbožínková (8/2), Iva Závišková (6), Renata Škrdlová (6), Eliška Koudelová (4), Jitka Plachetská (3), Jarmila Chromá (2), Diana Svobodová (2), Marianna Kušová (1), Romana Doležalová (1), Michaela Homolová (1), trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí