Dorostenky doma po boji poraženy

6.3.2017, 09:38 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 4. března
1. liga starší dorostenky
TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Zlín 25:29 (14:10)

Poprvé v jarní části odvet nastoupil domácí celek kompletní a na jeho výkonu zejména v prvním poločase to bylo hodně znát.

Po výprasku v minulém kole na hřišti úřadujícího mistra se naše ekipa pustila do soupeře s vervou a nadšením a udávala tempo hry. Zpočátku jsme sice museli dotahovat dvougólové manko, ovšem s přibývajícím časem velmi dobrý a zodpovědný obranný výkon podepřený velmi dobře chytající brankářkou Petrou Šiplovou, znamenal otočení nepříznivého stavu. Na spojkách se dařilo střelecky Báře Krejčíkové i Haně Patočkové, nápaditou rozehrávkou oplývala Kateřina Závišková, obranu dirigovala Simona Fraňková. Výsledek na sebe nedal dlouho čekat a do poločasu i přes oddechový čas zlínských jsme vedli až pětibrankovým rozdílem. Po změně stran však náš tým nastoupil ustrašeně a začal pod tlakem více než zdrávo chybovat. Domácí lavička již ve třetí minutě brala time – out a snažila se pozastavit soupeřovo snažení. To se podařilo a opět jsme se vyšvihli na rozdíl tří zásahů. Následovaly hry v oslabení, které ze strany našich byly ve znamení snad i zoufalství, ale zejména netaktických chyb a individuálních zkratů. Ty vyplynuly z netrénovanosti stěžejních hráček v posledních týdnech. Soupeř daleko efektivněji trestal naše nepřesnosti a otočil souboj i přes výraznější změny v naší sestavě ve svůj prospěch. V následujících minutách jsme už jenom dotahovali nepříznivý poměr. Když jsme odmítli proměnit výborné střelecké pozice z pravé strany a nevyužili ani samostatný nájezd, vítězství se vzdálilo. Soupeř si již taktickým výkonem nenechal ujít bodové maximum. Škoda…

Ve čtvrteční předehrávce víkendového kola zajíždíme na hřiště soupeřek SHK Veselí nad Moravou, se kterými jsme se v podzimním utkání rozešli smírně.

7-m hody 3/2:5/5, vyloučení 3:2.

Sled branek: 1:0,2:1,2:4,4:5,6:6,10:6,12:9,14:9,14:14,17:14,17:19,18:21,19:23,21:25,24:26,25:27.

Hrály: Šiplová Petra, Blažková Veronika, Šabacká Jarmila – Krejčíková Bára(8/2), Pacalová Lenka(3), Cahová Kristýna (3), Patočková Hana(3), Závišková Kateřina (2), Rymešová Andrea(2), Špinarová Veronika(2), Pospíšilová Markéta(1), Fraňková Simona(1). Trenéři ing. Záviška Vincenc, Jančík Jiří.

Autor: Vincenc Záviška, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí


Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla