Muži HHK ve čtvrtfinále vyzvou Břeclavské lvy

27.2.2017, 22:38 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

Až poslední kolo krajské ligy rozhodlo o dvojicích do čtvrtfinále play off krajské ligy jižní Moravy a Zlína. Velká Bíteš si v posledních třech utkáních připsala plný počet bodů a katapultovala se do závěrečných bojů. Díky lepším vzájemným zápasům s Břeclaví obsadila celkové sedmé místo a ve čtvrtfinále se utká s druhým týmem konečné tabulky – Spartakem Uherský Brod. Herní výpadek postihl v závěru základní části HK Kroměříž, který nakonec obsadil čtvrtou příčku a střetne se Uherským Ostrohem. Na třetí příčku po základní části se dostal tým SKMB Boskovice, který bude bojovat o postup do semifinále s HC Uničovem.

Naše mužstvo si v předposledním kole základní části zajistilo, výhrou nad Kroměříží, první místo a ve čtvrtfinále se střetne s týmem HC Lvi Břeclav.

Vzájemná utkání v letošní základní části byla velmi vyrovnaná. V prvním utkání hraném 15. října na ledě břeclavských Lvů si zajistil náš tým výhru až čtyři vteřiny před koncem základní části – 4:5 (0:0, 1:2, 3:3). Autorem vítězného gólu byl Lukáš Sobotka. V odvetě hrané na našem zimním stadionu 7. ledna se opět z vítězství radovalo naše družstvo, když o výhře rozhodla druhá třetina, ve které se prosadili postupně Jirka Roupec, Lukáš Dostál a Filip Střecha. Utkání tak skončilo 4:2 (1:1, 3:0, 0:1).

Play off krajské ligy se hraje na dvě vítězná utkání. Výhodu domácího prostředí má v prvním a případném třetím utkání lépe postavené mužstvo po základní části. V případě nerozhodného stavu po 60 minutách hry následuje 10 minut prodloužení v počtu čtyř hráčů v poli na každé straně. V případě, že se nerozhodně ani v prodloužení, budou následovat samostatné nájezdy.

Autor: Jaroslav Juda a Martin Jureček, HHK Velké Meziříčí