Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Neděle 26. února 2017
2. liga muži Morava – jih – 13. kolo
Sokol II Prostějov – TJ Sokol Velké Meziříčí 16:21 (7:9)

Meziříčským házenkářům se povedlo v utkání, velmi chudém na branky, zvítězit a přivést tak domů dva důležité body.

Úvod utkání patřil domácím, kdy se jim podařilo za deset minut vsítit čtyři branky. Naši hráči se v této fázi pouze zastřelovali mimo tyče domácí svatyně. Postupem času jsme hru vyrovnali a dokonce ve 21. minutě šli do vedení 5:6. Na obou stranách dominovaly obrany a za nimi oba brankáři. Náš Ondřej Poul byl úspěšnější a díky tomu se šlo do šaten za stavu 7:9.

Ve druhé půli jsme pokračovali ve velmi taktickém výkonu a ve 45. minutě byl stav 8:15 a utkání se zdálo rozhodnuté. Bohužel za tři dvouminutové tresty viděl červenou kartu, do té doby dobře hrající, Vítězslav Večeřa. Domácí v následující pasáži ukrojili z našeho náskoku a snížili na rozdíl tří branek. Poté se rozstřílel Roman Matušík, v bráně přidal několik důležitých zákroků Libor Kotík a utkání jsme dovedli do vítězného konce.

Týmové pojetí a větší chuť po vítězství přinesly kýženou výhru. Doufejme, že se podaří bodovat příští týden 4. března v domácím prostředí proti Bohunicím.

7m hody 2/2:4/3, vyloučení 4:5, navíc ČK Večeřa za 3×2 min, diváků 90

Sled branek: 4:1, 5:3, 6:7, 7:9, 8:12, 10:16, 14:17, 15:19, 16:21

Sestava: Libor Kotík, Ondřej Poul – Vítězslav Večeřa (5/1), Roman Matušík (4), Miloš Necid (3), Pavol Živčic (3), Ladislav Šidlo (3/2), Jiří Kaštan (2), Jan Lečbych (1), Kubiš David, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí