Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Neděle – 26. února 2017
1. liga žen – 14. kolo
DHK Zora Olomouc „B“ – TJ Sokol Velké Meziříčí 26:30 (14:13)

V nedělním poledne se naše házenkářky utkaly se zálohou interligové Zory Olomouc. Domácí hráčky na své palubovce v této sezóně nezaváhaly a hostující týmy vždy odjížděly s velkým brankovým přídělem. Ale naše ženy tuto šňůru přerušily a zaslouženě slavily vítězství!

Vstup do utkání nám vyšel parádně. Jednoduchou kombinační hrou jsme se snadno prosazovaly z dálky a ujaly se vedení 0:3 (5. minuta). Postupně ovšem domácí hráčky zabraly a ujaly se průběžného vedení 5:4 (9. minuta). Naše hra byla stále aktivní směrem dopředu, ale s tím byly spojené i technické chyby, kterých domácí plně využívaly. Ve druhé půli poločasu se hrála vyrovnaná házená, kdy jsme se opět dokázaly prosazovat z větší vzdálenosti a také z křídelního prostoru. Ovšem naše obrana byla místy „měkká“ a dovolily jsme domácím zakončovat z prostoru brankoviště. V rozmezí 23. – 29. minuty našim hráčkám začal docházet dech a rázem musely dotahovat dvoubrankové manko. Naštěstí se v poslední minutě podařilo vstřelit branku a poločas tak byl pouze o gól 14:13.

V průběhu pauzy zazněly jasné pokyny, lepší pohyb v obraně a tvrdší přistupování. V útoku pak těžit z druhé vlny a střílet z dálky. Ale jak už to tak bývá, tak hned se nám to nepodařilo. Dvě nastřelené tyče, zahozená rychlá rozehrávka a domácí se opět ujaly dvoubrankového vedení. Tyto zbytečnosti ovšem naše hráčky řádně nakoply a postupně začaly přebírat otěže zápasu. Za stavu 18:19 nám pomohla dvoubitová přesilovka, z které jsme dokázaly vytěžit maximum (15. minuta 18:22). Od tohoto stavu domácí hodně ztratily ze svého důrazu. A naše hráčky naopak hrály stále stejně aktivně. Samozřejmě se v obraně občas objevila skulina, ze které olomoucké branku vsítily, ale blíže než na tři branky je hostující nepustily. Konec zápasu se tak dohrával v pohodové atmosféře s vítěznou příchutí. Po zaznění sirény se naše házenkářky mohly naplno radovat, protože tento cenný skalp bude ve finálním zúčtování hodně znamenat!

Náš tým má nyní 13 bodů a je na šestém místě. A postupně se přibližuje horní polovině a naopak oddaluje té spodní.

O následujícím víkendu 4. března budeme na naší palubovce hostit mladý tým další interligové zálohy, tentokrát ze Zlína. V podzimní části nám utkání na Hané nevyšlo, a proto se budeme snažit na domácí palubovce zvítězit a připsat si další důležité body. Přijďte nás povzbudit v tradičním čase, ve 13 hodin.

7m hody 3/3:2/3, vyloučení 2:2, diváků 75

Sled branek: 0:3, 1:4, 5:5, 7:9, 9:11, 13:11, 14:13, 16:14, 17:18, 18:22, 20:25, 22:27, 26:30

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Lucie Zbožínková (7/2), Iva Závišková (5), Diana Svobodová (4), Jitka Plachetská (3), Eliška Koudelová (3), Renata Škrdlová (3), Jana Klusáčková (2), Marianna Kušová (1), Romana Doležalová (1), Denisa Hladíková (1), Michaela Homolová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Šidlová, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí