Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Neděle 26. února
1. liga starší dorostenky
DHK Zora Olomouc – TJ Sokol Velké Meziříčí 47:21 (28:9)

Ke třetímu kolu ligových odvet jsme zajížděli již v poměrně širším hráčském kádru na hřiště úřadujícího mistra. Po úrazu kotníku naskočila na pár minut k prvnímu jarnímu startu tvůrkyně hry Kateřina Závišková, v sestavě naopak chyběla pivotmanka Kristýna Cahová.

Po týdnu školních prázdnin, kdy převážná většina dívek našeho týmu vůbec netrénovala, vzhlíželi trenéři k utkání s velkými obavami. Před zápasem zazněly jasné taktické pokyny: vyvarovat se zbrklostí v postupném útoku, v obranné hře držet důraznou gefenzivní linii. Trenérská slova nepadla na úrodnou půdu, od prvních minut jsme působili jako nesourodá směska jedinců. Útočná hra se utápěla v nepřeberném množství individuálních chyb, spolupráce hráček byla pro nás cizí slovo. Z tohoto „herního projevu“ pro soupeřky pramenily rychlé brejkové situace. Již v páté minutě naše střídačka ve snaze zabránit katastrofě brala time – out (5:1) a připomněla předzápasové pokyny. Výraz naší hry se dále nijak nelepšil, nepomohla ani obměna sestavy, a tak následoval druhý oddechový čas (15:3). Ani to však nezabralo a domácí tým v tréninkovém tempu pravidelně navyšoval náskok až na ostudný poločasový odstup. Po změně stran pokračoval vývoj hry ve vyjetých kolejích. Domácí tým pravidelně střídal. Zkoušel si na nás různé herní varianty, v pohodě trestal nepřesnosti a v tréninkovém tempíčku dokráčel k pohodovému vítězství.

Po dvou hodně nepovedených soubojích se snad dáme početně a zejména kolektivně dohromady a v sobotním dopoledni, doufejme, že již budeme zdatným soupeřem hráček HC Zlín!

7-m hody 5/4:2/2, vyloučení 2:2.

Sled branek: 2:1,6:1,13:2,21:3,22:4,22:7,26:9,29:11,32:12,35:15,38:18,40:19,45:19.

Hrály: Blažková Veronika, Šabacká Jarmila(1) – Kateřina Závišková(6/2), Pacalová Lenka(4), Bendová Michaela(3), Pospíšilová Markéta(2), Rymešová Andrea(2), Krejčíková Bára(1), Patočková Hana(1), Špinarová Veronika(1), Fraňková Simona. Trenéři ing. Záviška Vincenc, Jančík Jiří.

Autor: Vincenc Záviška, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí