Cizinec zaplatil za rychlou jízdu kauci

22.2.2017, 09:10 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

Policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov v pondělí 20. února v rámci běžného výkonu služby dohlíželi na bezpečnost a plynulost silničního provozu na dálnici D1.

Krátce po třinácté hodině zaznamenali na 139. kilometru ve směru jízdy na Brno rychlou jízdu osobního vozidla Škoda Superb. Policejní hlídka ve služebním vozidle vybaveném radarovým zařízením u tohoto osobního vozidla změřila rychlost jízdy. V místě, kde je stanovena nejvyšší povolená rychlost ve výši 130 kilometrů v hodině, projíždělo osobní vozidlo rychlostí 190 kilometrů v hodině. Policisté vozidlo zastavili na 145. kilometru dálnice ve směru jízdy na Brno. Policisté vyzvali řidiče k předložení dokladů potřebných pro provoz a řízení vozidla. Vozidlo řídil dvaadvacetiletý cizí státní příslušník. Policisté vyzvali řidiče k provedení dechové zkoušky, jejíž výsledek byl negativní. Zjištěný přestupek v dopravě policisté nemohli vyřešit na místě, neboť řidič překročil rychlost jízdy mimo obec o více než 50 km/h. Proto policisté přestupek zadokumentovali a odevzdají jej k vyřízení správnímu orgánu do správního řízení. Policisté řidiči uložili kauci ve výši 7 000 korun, jelikož se jedná o občana, který se na území České republiky nezdržuje a je důvodné podezření, že by se mohl správnímu řízení vyhýbat.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla