Muži HHK si výhrou nad Kroměříží zajistili první místo po základní části. Poslední kolo, ve kterém HHK má volno určí čtvrtfinálové dvojice

20.2.2017, 21:44 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

V sobotním utkání se střetl tým s nejlepší defenzivou – HHK s týmem s nejlepší ofenzivou – Kroměříž. V prvním vzájemném utkání vyhráli kroměřížští doma 5:3.

Od úvodního buly se hrál hokej druholigové úrovně. Obě družstva dbala na kvalitní obranu s rychlými přechody do útočných pásem. Oba celky drželi v první třetině kvalitními výkony brankáři. V 11. minutě měli hosté první možnost ke vstřelení gólu. V přesilové hře sice několikrát nebezpečně vystřelili, ale toužebného gólu se nedočkali. Naopak, v polovině oslabení se do přečíslení dostali Lukáš Sobotka s Davidem Křenkem. Jejich příležitost však zneškodnil golman Kroměříže, Svoboda. V 16. minutě se opět mužstvo domácích muselo bránit v oslabení. A opět úspěšně. V poslední minutě první třetiny zasáhl jeden z hostujících hráčů Davida Křenka vysokou holí do obličeje. Tohoto zákroku si hlavní rozhodčí nevšiml. Následné dohrání Davida Křenka. U mantinelu již hlavní arbitr potrestal dvouminutovým trestem, který se přesunul do prostřední části.

I toto oslabení dokázal náš tým ubránit a tak na světelné tabuli svítil stále bezbrankoví stav. Ve 22. minutě se dočkali kroměřížští. Při závaru, v našem obranném pásmu, se ke kotouči dostal Martin Gazda, který ho pohotově zametl do naší svatyně – 0:1. V polovině zápasu dvakrát udeřili naši hráči. Nejprve v čase 29.32 min. se po přihrávce Petra Vlašína prosadil Lukáš Sobotka – 1:1. V čase 30.34 min. otočil výsledek Filip Střecha, který se dostal do úniku po přihrávce Michala Krči. První střelu přes obránce stačil Svoboda vyrazit před sebe. Na pohotovou dorážku byl už kroměřížský brankář krátký – 2:1. Druhou asistenci u tohoto gólu si připsal Martin Pejchal. Tímto stavem také skončila druhá část.

Ve třetí periodě viděli diváci opět kvalitní hokej. Ve 44 minutě dostal do dvougólového vedení naše družstvo David Křenek, kterému nahrávali Lukášové – Sobotka a Dostál – 3:1. Ve 49. minutě měli hosté početní výhodu. Po vyhraném buly se usadili v našem obranném pásmu a celou přesilovku točili naši čtveřici bez možnosti vystřídání. To se také projevilo v závěru, kdy naši hráči již nedokázali vzdorovat přesným přihrávkám kroměřížských. Střela Šťastného se odrazila od jednoho z bránících hráčů na hůl Murína, který měl před brankou dostatek času na zakončení 3:2. V 53. minutě se do šance dostal David Křenek. Jeho střela zápěstím skončila na brankové konstrukci. V 55. minutě opět úřadovala první útočná formace HHK. Po přihrávce Lukáše Dostála a Davida Křenka zaznamenal druhou přesnou trefu v utkání Lukáš Sobotka 4:2. V závěru očekávaný tlak hostí nepřišel a tak si HHK připsalo poslední výhru v základní části. Toto vítězství zajistilo našemu týmu dobrou výchozí pozici do play off.

Ve čtvrtek 23. 2. 2017 je na programu poslední kolo základní části, ve kterém má HHK volno. Čtvrteční kolo definitivně rozhodně o složení čtvrtfinálových dvojic.

První čtvrtfinálové utkání sehrají naši hráči ve středu 1. 3. 2017 od 18 hodin na našem zimním stadionu.

Ostatní výsledky dvacátého pátého kola: HC Uherské Hradiště – HC Spartak Uherský Brod 4:6, VHK Vsetín „B“ – HC Uherský Ostroh 3:6, Dynamiters Blansko HK – HC Uničov 9:6, HC Spartak Velká Bíteš – HC Štika Rosice 4:1, SKMB Boskovice – SHK Hodonín „B“ 9:2.

HHK VM – HK Kroměříž 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Góly a asistence: 30. Sobotka (P. Vlašín), 31. Střecha (Krča, Pejchal), 44. Křenek (Dostál, Sobotka), 55. Sobotka (Dostál, Křenek) – 22:21 M. Gazda (Ditrich), 50:18 Murín (Šťastný, T. Gazda)
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Šerý, P. Vlašín, Ambrož, Kučera, Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Rozmarín, Pejchal – M. Vlašín, Střecha, Burian – Štěpánek, Kudláček
Sestava HK Kroměříž: Svoboda (Strašák) – Osina, T. Gazda, Vávra, Šťastný, Vaněk, Paksi – Laciga, Jelínek, Hradil, Zavřel, M. Gazda, Nedbal, Spružil, Murín, Brada, Ditrich
Rozhodčí: Lerch – Kacetl, Procházka
Vyloučení: 4:2, využití: 0:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 32:23 (7:10, 10:8, 15:5)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HHK) Juda J. – 91.30 % – 21 zákroků – 60 min.

(KRO) Svoboda – 87,50 % – 28 zákroků – 60 min.