Házenkáři v prvním jarním utkání podlehli doma Ivančicím

Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 18. února 2017
2. liga muži Morava – jih – 12. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – HK Ivančice 24:26 (9:13)

Muži v domácím prostředí, v utkání jako na houpačce, podlehli Ivančicím.

Úvod patřil jednoznačně hostům, kteří se díky naší nepřesné střelbě a nedůrazné obraně ujali vedení 0:4. V desáté minutě se konečně naše obrana rozkoukala, soupeř jako by ztratil koncentraci a díky rychlým brejkům jsme šli do vedení 6:4. Soupeř bral oddechový čas a opět si díky větší produktivitě vzal vedení na svoji stranu. Do šaten se tak šlo za stavu 9:13.

V úvodu druhé půle byl soupeř lepší, hrál trpělivěji v útoku a lépe zužitkoval své šance. Za stavu 11:19 a později 18:23 to vypadalo, že soupeř odveze lehké vítězství. Hráči ale nic nevzdali, početné publikum vybudilo hráče k bojovnému výkonu. Zjednodušení kombinací v útoku a agresivní defenzíva znamenala dvě minuty před koncem stav 24:25. Bohužel jsme v koncovce nezužitkovali střelecké příležitosti a Ivančice vyhráli 24:26.

V utkání nechybělo nasazení ani bojovnost, bohužel jsme nezvládli kritické momenty utkání a neproměňovali jsme vypracované šance, což nás stálo body.

7m hody 3/3:4/3, vyloučení 4:4, diváků 97

Sled branek: 0:4, 6:4, 8:10, 9:13, 11:16, 14:19, 18:20, 19:24, 24:25, 24:26

Sestava: Libor Kotík, Ondřej Poul, Vojtěch Drápela – Roman Matušík (6), Martin Janíček (5), Vítězslav Večeřa (5/3), Jan Lečbych (4), Filip Svoboda (2), Kubiš David (1), Jiří Kaštan (1), Miloš Necid, Pavol Živčic, Martin Fiala, trenéři Ladislav Šidlo a Michael Bezděk, vedoucí družstva Petr Kácal.

Autor: Ladislav Šidlo, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí