První remíza se zrodila na domácí palubovce

Ilustrační foto: Jaroslav Hugo

Sobota – 18. února 2017
1. liga žen – 13. kolo
TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Kobylisy II 29:29 (13:15)

Stejně jako v podzimní části, tak i v té jarní se ukázalo, jak je soupeř z Kobylis pro nás „zakletý“. Fyzicky dobře připravené hostující hráčky dělaly po celý zápas naší obraně velké problémy. Naštěstí naše házenkářky v posledních pěti minutách zabraly a vybojovaly alespoň důležitý bod.

Přitom do utkání se nám podařilo vstoupit dobře. Během chvíle se domácí hráčky ujaly vedení, nejprve 3:1 (3. minuta) a poté 5:3 (8. minuta). Poté ovšem otěže zápasu převzaly do svých rukou soupeřky. Dobře fyzicky připravené spojky jsme v obranné činnosti nedokázaly přerušovat a ty v pohodě zakončovaly a postupně navyšovaly své vedení. Z toho bohužel plynuly i zbytečná vyloučení a trestné hody, které nám dvakrát na sebevědomí nepřidaly. Útok domácích házenkářek byl kostrbatý a gólově se prosazovaly spíše po individuálních akcích namísto týmové spolupráce. I přes to všechno se hráčky stále držely „na dostřel“ a poločas skončil rozdílem dvou branek 13:15.

Začátek druhé půle se nesl ve stejné herní nepohodě, jako konec té první. Rychle se prohrávalo o čtyři branky a naší hře stále chyběla potřebná jiskra. Ta se naštěstí postupně rozhořela a začalo se ukrajovat ze čtyřbrankového manka. Podíl na tom měla zlepšená obrana a rychlý přechod do útoku. Ovšem až od 25. minuty čtyřmi brankami v řadě se podařilo skóre otočit v náš prospěch 28:27. Soupeř ovšem dokázal odpovědět. Vítěznou brankou nám již hvizd rozhodčích nedovolil a tak jsme se hostujícím celkem rozešly smírně.

I v podzimní části nám utkání proti hráčkám z Kobylis dělal velké problémy, hlavně v obranné části. Navíc jsme museli celou druhou půli dohrávat bez Jarky Chromé, která na konci prvního poločasu utrpěla tržnou ránu v obličeji, která si dokonce vyžádala pět stehů! Tímto jí přejeme brzké uzdravení. Zároveň tímto děkujeme panu Jindřichu Hublovi, který byl přítomen zápase jako divák a ihned se ujal jejího ošetření a dokonce převozu do nemocnice a zpět. Za tuto ochotu a pomoc moc děkujeme!

V dalším kole zajíždíme na palubovku mladého celku a zároveň interligové zálohy Olomouce a tam nás určitě lehké utkání nečeká.

7m hody 3/6:4/5, vyloučení 5:6, diváků 69

Sled branek: 3:1, 5:3, 7:9, 11:12, 13:15, 14:17, 17:19, 18:22, 20:23, 24:27, 28:27, 29:29,

Sestava a branky: Marcela Babáčková, Jana Šidlová – Iva Závišková (9/2), Lucie Zbožínková (4), Eliška Koudelová (4), Renata Škrdlová (4), Jitka Plachetská (3), Jana Klusáčková (2), Jarmila Chromá (1), Hana Hublová (1), Denisa Hladíková (1), Diana Svobodová, Romana Doležalová, Michaela Homolová, trenérka Radka Matušíková, vedoucí družstva Stanislav Tvarůžek

Autor: Jana Lavická, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí