Řidič pod vlivem alkoholu narazil do sloupu veřejného osvětlení

20.2.2017, 15:41 // Rubrika: Krimi
Ilustrační foto: Pixabay

Policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou vyjížděli v pátek 17. února krátce po šestnácté hodině vyšetřovat okolnosti dopravní nehody, která se stala ve Velké Bíteši.

Jednapadesátiletý  řidič s osobním vozidlem značky Škoda Octavia projížděl po ulici Hrnčířská ve směru od Masarykova Náměstí. Řidič při jízdě ve stoupání při průjezdu levotočivou zatáčkou nezvládl řízení vozidla a přejel vpravo na chodník, kde přední části vozidla narazil do sloupu veřejného osvětlení a dále pak do zaparkovaného vozidla Peugeot 206. Toto vozidlo bylo po střetu odhozeno vpřed a přední částí narazilo do zadní části přední ním zaparkovaného vozidla Škoda Octavia. Ke zranění osob nedošlo. Řidič se podrobil dechové zkoušce na alkohol. Dechová zkouška byla pozitivní a  vykázala hodnoty 1,52 promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušky byly také pozitivní a vykázaly hodnoty 2,11 a 2,31 promile alkoholu v dechu. Řidiče policisté vyzvali, aby se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve ve zdravotnickém  zařízení. Při nehodě vznikla hmotná škoda ve výši 220 000 korun. Policisté muži na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali mu další jízdu. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení. Muž je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Autor: mjr. JUDr. Dana Čírtková, PČR
Ilustrační foto: Pixabay

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla