Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 18. února
1. liga starší dorostenky
TJ Sokol Velké Meziříčí – Tatran Bohunice 25:29 (11:17)

Druhé jarní kolo odvetných ligových soubojů nezastihlo domácí tým v dobré hráčské kondici, když trenéři vážně uvažovali na počátku týdne kvůli několika omluvenkám a zraněním o přesunu souboje na jiný termín. Se soupeřem jsme se na změně nedomluvili, a tak nakonec na hrací plochu vyrukoval náš tým i s brankářkou v poli!

Začátek souboje byl z pohledu taktiky vedení velice zajímavý, když už ve druhé minutě za stavu 2:0 brala bohunická lavička oddechový čas. Ten padl na úrodnou půdu, náš celek chvilkově uspokojen se začal trápit zejména v obranné souhře a po dlouhé minuty se pak herně hledal. Nebývalé problémy nám dělalo pokrýt zabíhající soupeřky v prostoru středu brankoviště a v 11. minutě jsme prohrávali již o tři branky. Brali jsme oddechový čas, snažili se změnit defenzivní součinnost a samozřejmě zapracovat i na zlepšeném pohybu v útočné fázi. Následně se podařilo snížit až na nejtěsnější rozdíl, poté však opětovně nedůrazné bránění a pasivní útočná hra na vysunutou obranu soupeře znamenala místy až šestigólový handicap. Po změně stran jsme odhodláni zvrátit velice nepříznivý průběh udělali některé změny v rozestavění. To moc nezabralo, soupeřky pokračovaly v efektivní útočné hře a „vytáhly“ rozdíl až na propastných 9 branek. S přibývajícími minutami jim však viditelně začaly ubývat síly, nám se podařilo efektivně využívat hru v oslabení bez brankářky a výrazně zlepšenou organizací obrany se dostávat do brejkových situací. Povzbuzováni diváky i střídačkou jsme pomalu ukrajovali ze soupeřova náskoku a v 51. minutě byl stav 23:24. V této fázi došlo ke dvěma zlomovým situacím. Jednak jsme neproměnili dvě vyložené příležitosti. Následně byla naše nejmladší hráčka faulována v rychlém útoku soupeřovou brankářkou, hrající mimo brankoviště. Dle pravidel má následovat přímá červená karta, ovšem dvojice rozhodčích byla proti a následně nám dokonce byla odebrána možnost rozehrání na soupeřově polovině. To nám vzalo „vítr z plachet“, bohunické se v samotném závěru herně vzchopily, i přes naši bojovnost a snahu si nenechali vzít vítězství.

V dalším kole, doufejme, že již v lepším hráčském seskupení, zajíždíme na půdu úřadujícího mistra DHK Zora Olomouc, který po podzimní části figuruje až na čtvrté příčce.

7-m hody 3/2:3/2, vyloučení 5:3. Počet střel 45:49.

Sled branek: 2:0,3:2,4:3,4:7,7:9,8:13,10:16,11:19,13:20,15:22,18:23,21:23,23:24,23:27,24:28.

Hrály: Šabacká Jarmila, Šiplová Petra – Rymešová Andrea(7/2), Krejčíková Bára(7), Cahová Kristýna(4), Bendová Michaela(4), Pospíšilová Markéta(2), Patočková Hana(1), Špinarová Veronika, Blažková Veronika. Trenéři ing. Záviška Vincenc, Jančík Jiří, Kateřina Závišková.

Autor: Vincenc Záviška, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí