Dorostenky vstoupily do ligových bodů úspěšně

13.2.2017, 21:36 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: TJ Sokol Velké Meziříčí

Sobota 12. února
1. liga starší dorostenky
SK Velká Bystřice – TJ Sokol Velké Meziříčí 22:27 (15:14)

K prvnímu jarnímu soutěžnímu kolu na půdu nováčka soutěže jsme zajížděli se smíšenými pocity, které panovaly zejména z herně nepovedené domácí turnajové přípravy, dále s ohledem na zdravotní stav i zvláštní přístup některých dívek ve vztahu ke kolektivu družstva!

Do utkání jsme sice vstoupili aktivně a do 10. minuty měli i více ze hry. Další minuty však patřily domácím, které v postupném útoku velmi efektivně využívaly spolupráci střední spojky a pivota, na což jsme nebyli schopni ani změnami v rozestavění účinněji reagovat. Naše spolupráce obrana brankář nefungovala, v útoku to bylo jedno velké trápení. Až v závěru prvního poločasu se blýskla několika dobrými zákroky brankářka Jarmila Šabacká a my se začali více dostávat do brejkových akcí. Jejich využití však bylo tristní a na poločasovou pauzu jsme odcházeli o jeden zásah smutnější. Po změně stran jsme výrazně zlepšili obrannou souhru, dobrými zákroky gólmanky Veroniky Blažkové se mohli více soustředit na rychlý přechod a postupně převzali otěže vývoje do svých rukou. Důležitým počinem vedoucím k zisku bodů byly hry v oslabení, které se nám dařilo velice dobře sehrát, a moderním pojetím hry bez brankáře si udržovat náskok. Následně domácí tým využil nesoustředěnost naší obrany a přesnými zásahy snížil až na nejtěsnější rozdíl. Změnou obranného systému a zejména efektivnějším zakončením jsme souboj nenechali zdramatizovat a dotáhli ho do vítězného konce. Výrazně k plnému bodovému zisku přispěly Andrea Rymešová, Kristýna Cahová a trio ivančických posil Michaela Bendová, Bára Krejčíková a Simona Fraňková.

7-m hody 3/2:1/1, vyloučení 1:5.

Sled branek: 1:0,1:2,4:3,4:5,7:5,8:7,9:9,13:11,14:12,17:16,18:17,18:22,20:22,22:23.

Hrály: Blažková Veronika, Šabacká Jarmila – Rymešová Andrea(9/1), Cahová Kristýna(7), Krejčíková Bára(5), Bendová Michaela(3), Pacalová Lenka(2), Fraňková Simona(1), Pospíšilová Markéta, Špinarová Veronika. Trenéři ing. Záviška Vincenc, Jančík Jiří

Autor: Vincenc Záviška, TJ Sokol Velké Meziříčí
Ilustrační foto: archiv TJ Sokol Velké Meziříčí
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla