Muži HHK porazili hodonínské drtiče a nadále drží první místo v tabulce krajské ligy

13.2.2017, 15:24 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

SHK Drtiči Hodonín „B“ – HHK VM 3:7 (0:4, 1:2, 2:1)

V neděli zajíždělo první mužstvo HHK do Hodonína, kde se střetlo s rezervou druholigového SHK. V prvním vzájemném utkání této sezóny dokázal Hodonín na našem ledě překvapivě vyhrát 3:1. V minulém kole si Drtiči opět vyšlápli na Kroměříž, kterou v sezoně dokázali porazit v obou vzájemných utkáních. Trenérům HHK chybělo do utkání hned pět hráčů základní sestavy. Přesto se do Hodonína jelo s touhou po zisku plného počtu bodů.

Od úvodního buly se hrál velmi rychlý hokej. Obě mužstva se hnala do útoku a zaměstnávala brankáře obou mužstev. Úvodní gól utkání vstřelil na začátku čtvrté minuty Kamil Šerý, který zpracoval na modré lajně přihrávku Petra Rozmarína. Následnou střelu tečoval jeden z domácích hráčů a ta skončila za zády Zollpriestera – 0:1. V 7. minutě vytáhl Jarda Juda fantastický zákrok, když lapačkou vychytal střelu domácího útočníka. Do další slibné situace se ve vlastním oslabení dostal David Křenek, ale domácí gólman byl pozorný. To již běžela 11. minuta. V 18. minutě padly dva slepené góly. Nejprve se v čase 17.38 min. po přihrávce Petra Rozmarína a Davida Křenka prosadil Lukáš Sobotka – 0:2. Tento gól byl zároveň 100. gólem, kterým hráči HHK v sezoně zatížili konta soupeřů. Po odehraných 13 vteřinách šlo naše družstvo do třígólového vedení. Přihrávku Michala Krči zpracoval ve středním pásmu Filip Střecha, který projel kolem bránících domácích hráčů a nedal brankáři domácích šanci 0:3. Do konce první části chyběla jedna vteřina, když se střelecky prosadil Michal Vlašín. Asistenci u čtvrté branky si připsali, Michal Krča a Filip Střecha.

Druhá třetina začala naším dvojnásobným oslabením. Domácí ostřelovali naši branku, ale na svém místě byl vždy připraven gólman HHK. Domácí se dočkali až vteřinu po skončení přesilovky, kdy domácí útočník Tomi vymetl šibenici naší branky – 1:4. V 26. minutě nevybíravě fauloval Michala Vlašína domácí obránce Weber, který obdržel trest na 5 minut + do konce utkání. Následnou přesilovku využil druhým gólem v utkání Kamil Šerý. Asistenci si připsal Lukáš Sobotka a Petr Vlašín. Ve 28. minutě se do přečíslení 2 ku 1 dostal Lukáš Sobotka s Davidem Křenkem. Slibnou akci vychytal gólman Drtičů. Ve 34. minutě se prosadila druhá formace HHK. Po přihrávce Filipa Střechy a Michala Vlašína prostřelil Zollpriestera kapitán HHK Michal Krča – 1:6.

Ve třetí periodě viděli diváci tři góly. Nejprve v 52. minutě nastřelil domácí Ling do nechráněného místa Luboše Chlubnu. Ten zůstal ležet s bolestivou grimasou na ledě, přesto hlavní rozhodčí nepřerušil hru. Odraženého puku se zmocnil opět hodonínský Ling a po závaru před naší brankou skóroval – 2:6. V 58. minutě využil náš tým druhou přesilovku. Po Přihrávce Jirky Kudláčka a Lukáše Štěpánka vstřelil sedmou branku Vašek Vondráček. Po vhazování buly ve středním pásmu nahodil obloučkem kotouč do našeho pásma Crlík. Gólman HHK chtěl rozehrát puk do středního pásma, ten ale nešťastně odskočil a domácí Talán snížil na konečných 3:7. V téže minutě zajel jeden z hráčů domácích do brankoviště a zranil našeho brankáře. Na posledních 65 vteřin šel do branky Jirka Štourač.

Hráči HHK tak zvládli velmi důležité utkání a v tabulce KL si připsali další tři body. Na druhé místo se posunul Spartak Uherský Brod. Kroměříži, která měla v tomto kole volno, patří třetí příčka.

V předposledním kole základní části přivítají hráči HHK na domácím ledě tým Kroměříže. Utkání se hraje v sobotu od 17.30 hod. na našem zimním stadionu.

Ostatní výsledky dvacátého čtvrtého kola: HC Štika Rosice – SKMB Boskovice 3:2, HC Uherský Ostroh – Dymaniters Blansko HK 3:2, HC Spartak Uherský Brod – VHK Vsetín „B“ 4:1, HC Uherské Hradiště – HC Lvi Břeclav 0:5, HC Uničov – HC Spartak Velká Bíteš odloženo na středu 15.2.2017

Program mužů na tento týden:

• Sobota 18.02.2017 HHK Velké Meziříčí – HK Kroměříž, začátek utkání v 17.30 hod. (ZS Velké Meziříčí)
Góly a asistence: 24. Tomi (Weber), 51. Ling (Sedlák), 59. Talán (Ling, Crlík) – 4. Šerý (Rozmarín), 18. Sobotka (Křenek, Rozmarín), 18. Střecha (Krča), 20. Vlašín (M. (Střecha, Krča), 29. Šerý (Vlašín P., Sobotka), 34. Krča (Vlašín M., Střecha), 59. Vondráček (Štěpánek, Kudláček)
Sestava SHK Hodonín ‚B‘: Zollpriester (od 34. minuty Luner) – Weber, Talán, Crlík, Výmola, Sedlák, Štěpanovský M. – Venclík, Ling, Kovalovský – Tomi, Jurásek, Račický – Novotný, Šála, Koubek
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (od 59. minuty Štourač) – Šerý, Vlašín P., Kučera, Burián V., Kochánek, Vondráček – Křenek, Rozmarín, Sobotka – Krča, Střecha, Vlašín M. – Chlubna, Kudláček, Štěpánek – Burián L.
Rozhodčí: Valentík – Prokš, Halás
Vyloučení: 2:7, navíc: Weber (HOD) 5+OK
Využití: 0:2, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 44:33 (18:13, 16:12, 10:8)
Procentuální úspěšnost brankářů: (HOD) Zollpriester – 71.43 % – 15 zákroků – 34 min.
(HOD) Luner – 91.67 % – 11 zákroků – 26 min.
(HHK) Juda J. – 93.18 % – 41 zákroků – 59 min.