Muži HHK důležitý zápas v Uničově zvládli a zaslouženě zvítězili

31.1.2017, 21:04 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

HC Uničov – HHK VM 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly a asistence: 10. Gerhát (Provaz), 38. Peč (Kreisel), 45. Axman R. – 12. Sobotka, 35. Křenek (Sobotka, Šerý), 39. Dostál (Sobotka, Křenek), 57:14 Vondráček (Střecha), 57:34 Sobotka (Křenek)
Sestava HC Uničov: Axmann M. (Řoutil) – Kreisel, Paška, Provaz, Navrátil J., Navrátil L., Kavulič, Vrána, Gerhát, Peč, Axmann R., Žajgla, Dobrý, Fekiač, Galuška
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (Štourač) – Šerý, Vlašín P., Ambrož, Kučera, Kochánek, Vondráček V. – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Rozmarín, Střecha, Roupec – Chlubna
Rozhodčí: Melich – Olšar, Tkáč
Vyloučení: 7:3, navíc: Ambrož (HHK) 5+DKU za napadení
Využití: 2:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 22:27 (7:9, 5:10, 10:8)
Procentuální úspěšnost brankářů: (UNI) Axmann M. – 81,48 % – 22 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 86,36 % – 19 zákroků – 60 min.
Diváci: 165

V sobotu zajíždělo „A“ mužstvo do Olomouckého kraje, kde ho čekal jeden z TOP týmů Krajské ligy Orli Uničov. V prvním vzájemném utkání uničovstí připravili naše mužstvo o domácí neporazitelnost, když ve vyrovnaném utkání zvítězili 2:3. Při rovnosti bodů po základní části rozhodují na prvním místě vzájemné zápasy, a proto dnešní utkání bylo pro HHK velmi důležité. K utkání přijelo mužstvo s dostatečným předstihem tak, aby bylo dostatek času na protažení po daleké cestě.

V hale nás čekalo překvapení. Kompletní rekonstrukce mantinelů, tvrzených skel, střídaček a osvětlení udělalo ze stadionu opravdu příjemný stánek.

Kvalitní rozbruslení a šlo se do utkání. Od úvodního buly na nás domácí doslova vlétli. V první minutě brankář HHK Jarda Juda zneškodnil čtyři soupeřovy nebezpečné střely. Po tomto úvodním tlaku se do ofenzivní činnosti dostala druhá útočná formace. Ta končí neuznaným gólem Martina Pejchala pro postavení útočícího hráče v brankovišti. V 6. minutě se v útočném pásmu zbavil protihráče Martin Pejchal a přesnou nahrávkou vyzval ke skórování Michala Krču. Toho vychytal golman Orlů Axmann. V 7. minutě se vyznamenal brankář HHK Jarda Juda, který fantastickým zákrokem vychytal domácího útočníka. K první změně stavu došlo v 10. minutě, kdy střelu domácího obránce dorazil do brány Gerhát – 1:0. Domácím vedení dlouho nevydrželo. Ve 12. minutě vyrovnal po chybě domácí obrany Lukáš Sobotka – 1:1. Do konce první části měly ještě oba týmy po dvou přesilových hrách, které nedokázaly využít a tak se po dvaceti odehraných minutách šlo do kabin za nerozhodného stavu.

Ve druhé třetině měli naši hráči jednoznačně více ze hry. Ve 23. minutě se do samostatného nájezdu dostal Petr Rozmarín. Blafák a následnou střelu vychytal lapačkou Axmann. V polovině utkání přihrál z obranného pásma na útočnou modrou kotouč, kterého se zmocnil Michal Krča, Petr Vlašín. Zakončení opět vychytal domácí golman. Ve 34. minutě měl náš tým výhodu přesilové hry. Drtivý tlak zužitkoval ve vedoucí gól David Křenek, kterému nahrávali Kamil Šerý a Lukáš Sobotka – 1:2. Početní výhodu zužitkovalo i domácí družstvo. Ve 38. minutě střelu od modré vyrazil Jarda Juda před sebe, kde se ke kotouči dostal Peč, který střelou „z první“ vyrovnal – 2:2. V závěru druhé třetiny šel náš tým do vedení. A opět v tom měla prsty první útočná formace HHK. Přihrávku Davida Křenka za brankou zpracoval Lukáš Sobotka. Ten se zbavil dvou bránících hráčů Uničova, vybruslil před branku, kde milimetrovou přihrávkou našel Lukáše Dostála. Ten střelou pod břevno strhl vedení na naši stranu – 2:3.

Ve třetí části muselo naše družstvo čelit pětiminutové přesilovce domácích, když po zákroku u mantinelu a krvavému šrámu v obličeji, musel předčasně do sprch Pavel Ambrož. Nabídnutou přesilovku domácí bleskově využili. Střela domácích zůstává ve výstroji brankáře Jardy Judy. Přesto se podaří domácím kotouč dopravit do branky. Následné protesty naší střídačky a hráčů na ledě nic na výroku hlavního rozhodčího Melicha nezmění – 3:3. Další gól již domácí v přesilovce nepřidali i díky hloupému vyloučení domácího hráče. Blížil se konec třetí třetiny. V čase 57.14 min. se postavil na buly, v útočném pásmu, Filip Střecha. Vyhraný kotouč poslal zpětnou přihrávkou na modrou, kde touš zpracoval Vašek Vondráček. Následná střela končí v brance, nešťastného golmana Axmana. Nutno podotknout, že golman Orlů na projektil vůbec neviděl – 3:4. Definitivní podobu výsledku dal o dvacet vteřin později Lukáš Sobotka, který dostal přihrávku Davida Křenka ve středním pásmu. Po několika rychlých tempech byl před brankou a střelou zápěstím vsítil další gól – 3:5.

Utkání, hraném ve vysokém tempu, skončilo naším vítězstvím. Velká škoda je zranění tří našich hráčů, kteří budou mužstvu nějaký čas chybět.

V dalším kole se střetne náš tým se Štikou Rosice a to v sobotu o půl šesté na našem zimním stadionu.

Ostatní výsledky dvacátého druhého kola: HC Spartak Uherský Brod – HC Spartak Velká Bíteš 7:4, HC Štika Rosice – HK Kroměříž 3:6, HC Lvi Břeclav – Dynamiters Blansko HK 4:2, HC Uherské Hradiště – VHK Vsetín „B“ 4:9, Hokej Uherský Ostroh – SKMB Boskovice 5:4PP.

Program mužů na tento týden:

• Sobota 02.2017   HHK Velké Meziříčí – HC Štika Rosice, začátek utkání v 17.30 hod. (ZS Velké Meziříčí)
Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí