Starší žáci odehráli druhý turnaj Žákovské ligy

25.1.2017, 23:02 // Rubrika: Sport
Foto: Jaroslav Hugo

V sobotu 21. ledna 2017 odehráli naši starší žáci druhý turnaj Žákovské ligy. Pořadatelem bylo Nové Veselí, ale kvůli vytíženosti haly se turnaj odehrál v nedaleké Dolní Cerekvi.

Turnaje se zúčastnilo pět družstev a z toho tři celky mají ambice hrát o příčky nejvyšší, což se projevilo na kvalitě jednotlivých utkání i vyrovnanosti turnaje, kdy ani jeden celek nezískal plný počet bodů.

V první zápas jsme se utkali s Velkou Bystrici. S velmi silným soupeřem kluci drželi krok, dokázali držet i nastolené tempo hry a v poločase jsme drželi remízu. V závěru se projevila větší vyrovnanost kádru soupeře, kdy na naší pravé straně hrají mladší kluci a nedokážou vytvořit větší tlak na soupeře.

Utkání nakonec skončilo v poměru 25:20, ale kluci ze hřiště odcházeli se vztyčenou hlavou po dobrém výkonu.

Druhým soupeřem byl nám známí celek z Vysočiny Nového Veselí. Vyrovnanou partii jsme hráli asi deset minut, následoval několik technických chyb, které soupeř potrestal. Kluci hráli slušný zápas a soupeři, který pomýšlí na medailové umístění, nedovolili polevit. Veselí bylo lepším týmem a do konce utkání navýšil vedení na deset branek.

Třetí zápas proti Karviné se od začátku odehrával pod taktovkou soupeře a o poločase jsme ztráceli sedm branek. Do druhého poločasu obě družstva prostřídal a zbytek utkání odehráli v obou týmech spíše mladší kluci. Kvalita byl jednoznačně na straně soupeře a my dali pouze dvě branky. Dobrý výkon podal v brance Tomáš Krčál, jinak mohl být rozdíl ještě markantnější. Důležité bylo, aby si mladší kluci vyzkoušeli hru bez starších opor a nebáli se hrát sami.

Do posledního utkání jsme vstoupili s jasným cílem, bodovat alespoň v tomto utkání a nejet z turnaje s prázdnou. Kluci předváděli pěknou házenou, velmi dobrý individuální výkon podal Alex Cerkal na křídle, k němu se přidal Vojta Svoboda. Těžkou práci odvedli v obraně Tomáš Kučera s Radkem Navrátilem na pravé straně, kde bránili nebezpečné hráče soupeře, ale vyrovnali se s tím velmi dobře. V poločase svítilo na ukazateli skóre 11:11. V druhém dějství se obě družstva přetahovala o vedení. Do posledních tří minut jsme šli s dvoubrankovým mankem, které jsme smazali a ještě sahali v posledních sekundách po vítězství. Bohužel jsme svoji šanci nezužitkovali a konečný výsledek 23:23 můžeme brát jako spravedlivý.

Kluci hráli kolektivně, bohužel v mnoha momentech jde vidět, že polovina kluků trénuje s dorostem a polovina s mladšími žáky. Je na čem pracovat a v dalších turnajích Žákovské ligy se můžeme stále zlepšovat proti kvalitním soupeřům.

Výsledky:
VM – SK Velká Bystřice   20:25 (11:11)
VM – TJ Sokol Nové Veselí   24:34 (12:19)
VM – HBC Karviná   11:27 (9:16)
VM – TJ Cement Hranice   23:23 (11:11)

Sestava a branky: Tomáš Krčál, Roman Juhoš (1) – Štěpán Fiala (23), Alex Cerkal (22), Vojtěch Svoboda (21), Radek Navrátil (5), Štěpán Klapal (3), Tomáš Kučera (2), Filip Mička (1), Alex Kuřátko, Tomáš Rosa, trenér Petr Kavka, vedoucí družstva Pavel Svoboda.

Následující turnaje VM v Žákovské lize

 • kolo 18. 2. 2017 v Pardubicích
  (VM, 1. HC Pardubice, Dukla Praha B, Liberec handball, TJ STM Olomouc)
 • kolo 18. 3. 2017 v Uherském Hradišti
  (VM, Slávia Uherské Hradiště, SKP Frýdek-Místek, TJ Náchod, HK Baník Most)
 • kolo 30. 4. 2017 ve Velkém Meziříčí
  (VM, Dukla Praha A, HC Zubří, SSK Talent Plzeň, SKKP Handball Brno)
   
 • kolo 20. 5. 2017 v Jičíně
  (VM, HBC Jičín, HK Lovosice, SK Žeravice, Jiskra Třeboň)
Autor: Petr Kavka, TJ Sokol Velké Meziříčí
Foto: Jaroslav Hugo
Štítky:

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Vložené komentáře vyjadřují názor čtenářů a Zostřeno VM za ně nenese žádnou odpovědnost. Komentáře reklamní, urážlivé, vulgární či jinak nevhodné mohou být redakcí smazány. Zaostřeno VM může kdykoliv diskuzi k článku vypnout.

Součást mediální skupiny Zaostřeno ČR od Matěje Měrtla