Po prohře mužů HHK se Uherský Brod dotáhl na špici krajské ligy

17.1.2017, 22:59 // Rubrika: Sport
Ilustrační foto: Matěj Měrtl

HC Spartak Uherský Brod – HHK VM 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)

Góly a asistence: 5. Ondráček (Peterka), 8. Ondráček (Hladiš), 23. Ondra (Surý), 27. Tomek (Pšurný), 54. Šiller (Heča, Pšurný) – 47. Pejchal (Krča), 59. Sobotka (Dostál)
Sestava HC Spartak Uherský Brod: Zubo (Stojar) – Krůžela, Tomek, Heča, Gureň, Surý, Vaněk – Vaculík, Klusák, Pšurný, Holík, Ondráček, Peterka, Šiller, Ondra, Hladiš, Bujáček, Malota, Nesrsta
Sestava HHK Velké Meziříčí: Juda J. (od 24. minuty Štourač) – Vlašín P., Kučera, Ambrož, Burian V., Kochánek, Vondráček – Křenek, Dostál, Sobotka – Krča, Bula, Pejchal – Vlašín M., Střecha, Roupec – Rozmarín
Rozhodčí: Šudoma – Baláž, Dvořáček
Vyloučení: 6:5, využití: 3:1, v oslabení: 0:0
Střely na branku: 27:19 (10:2, 9:8, 8:9)
Procentuální úspěšnost brankářů: (UB) Zubo – 89,47 % – 17 zákroků – 60 min.
(HHK) Juda J. – 76,92 % – 10 zákroků – 23 min.
(HHK) Štourač – 91,30 % – 21 zákroků – 37 min.
Diváci: 222

V dalším kole KL zajíždělo první mužstvo HHK do Uherského Brodu, který v minulém kole porazil Kroměříž na jejich ledě jednoznačně 6:1. Trenéři HHK měli k dispozici téměř kompletní kádr. Domácí disponovali téměř kompletními čtyřmi formacemi.

První třetinu, která byla z části ovlivněna strastiplnou cestou našeho týmu, měl v jednoznačné režii domácí Spartak, který zasypal golmana Jardu Juda deseti střelami. K první změně stavu došlo v 5. minutě, kdy domácí využili hned první přesilovou hru. O dvě minuty později tečoval domácí Ondráček střelu od modré, Hladiše a bylo to 2:0.  Dvě přesilové hry, našeho týmu v první třetině zůstali nevyužity.

Druhá třetina začala opět náporem domácích. Ve 23. minutě se ve skrumáži před naší brankou prosadil bekhendovou střelou pod horní víko domácí Ondra – 3:0. Trenéři HHK se rozhodli pro výměnu golmanů a po třetím obdrženém gólu šel do branky Jirka Štourač. Ten několika velmi dobrými zákroky přispěl k uklidnění mužstva, které následně začalo vystrkovat růžky. Několik slibných šancí vychytal brodský Zubo. Ve 25. minutě měli domácí další přesilovou hru, kterou střelou od modré využil Tomek – 4:0. Tímto výsledkem také skončila druhá třetina.

Ve třetí části se hra již vyrovnala a naše mužstvo mělo několik slibných šancí. Ve 47. minutě poprvé kapituloval domácí golman, kterého po asistenci Michala Krči překonal Martin Pejchal. V téže minutě se dostali do šance domácí, jejich samostatný nájezd zneškodnil Jirka Štourač. V 53. minutě měli domácí dvojnásobnou přesilovou hru, kterou již potřetí v utkání využili a opět odskočili na rozdíl čtyř gólů. V závěru utkání se v přesilové hře HHK prosadil Lukáš Sobotka při asistenci Lukáše Dostála – 5:2.

Po prohře s velmi silným soupeřem, který je velmi nebezpečný v přesilových hrách, se naše mužstvo stále drží, na druhém místě KL. Po klopýtnutí Kroměříže se čelo tabulky hodně vyrovnalo.

V dalším kole KL přivítá HHK na svém ledě opět velmi silného soupeře, tým z Uherského Ostrohu. Ten si v posledním kole vyšlápl na lídra soutěže – Kroměříž. Utkání začíná tradičně o půl šesté na našem zimním stadionu.

Ostatní výsledky dvacátého kola: HC Uničov – SHK Hodonín „B“ 5:4, HC Lvi Břeclav – SKMB Boskovice 5:4 SN, HC Uherské Hradiště – HC Spartak Velká Bíteš 3:4, Hokej Uherský Ostroh – HK Kroměříž 8:6, VHK ROBE Vsetín „B“ – Dynamiters Blansko HK 4:2.

Autor: Jaroslav Juda, HHK Velké Meziříčí